LAG, nowy magazyn o grach i graczach

Końcem ubiegłego roku na rynku pojawiło się nowe pismo o grach wideo - Lag. Pismo zdecydowanie wyróżniające się tle innych obecnych na rynku. Świadczyć o tym mogą teksty w nim zawarte i nazwiska autorów współtworzących ten dwumiesięcznik.

Lag to magazyn o grach i graczach. W przyjemnej oprawie przeczytasz o grach i ich miejscu w życiu ludzi, o drugim dnie elektronicznej rozrywki i jej wpływie na otaczający świat, o marzeniach i słabościach graczy.
W pierwszym numerze znaleźć można teksty takich osób jak: Marzena Falkowska, Maciej Frączyk, kairo, Bartłomiej Nagórski, Michał Ochnik, Łukasz Odziewa, Łukasz Orbitowski, Michał Ostasz, Karolina Piwowarczyk, Marceli Szpak, Adam Wieczorek.

Trudno mi cokolwiek więcej napisać o tym magazynie, gdyż ma jedną potworną wadę. Sprzedawany jest wyłącznie przez Allegro i wyłącznie w fizycznej formie. Wysyłka za granicę kosztuję praktycznie tyle samo co magazyn. Czyli kilkanaście złotych. Pismo liczy sobie 64 strony i wydane zostało w nakładzie 1000 egzemplarzy.
Z jednej strony szkoda, z drugiej cieszę się że w końcu takie pismo pojawiło się na polskim rynku.
Na uwagę zasługuję również strona internetowa pisma, która naprawdę mi się podoba.


Tagi:

Prześlij komentarz

To ja się może wypowiem jako posiadacz LAGa.

Strona graficzna samego pisma jest świetna. Kreatywny skład, czytelne, duże czcionki czy oryginalne ilustracje, jak to się mówi, robią klimat. Absolutnie genialny jest dołączony plakat Śledzia w formacie A2 (bodajże) - do obejrzenia tutaj https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/541862_449223715144109_1593572715_n.jpg.

Strona merytoryczna niestety nieco kuleję. Artykuły bardzo dobre są dwa, może trzy. IMO najlepiej spisali się Łukasz Orbitowski, Michał Ochnik i Bartłomiej Nagórski. W sumie nie dziwota - wszyscy trzej wchodzą w skład redakcji Jawnych Snów (jawnesny.pl). Niezłe są też wywiad i artykuły o grach na telefony, reszta średnia - po prostu o niczym. Najsłabiej wypadł Niekryty Krytyk, którego, w przeciwieństwie do większości internautów, nie skreślałem na początku. Styl jego tekstu jest znośny, inny, niż teksty we vlogu, ale treści tam próźno szukać.

Generalnie 15 złotych (pismo+wysyłka) za ładnie wydane pismo ze świetnym plakatem to niezła decyzja, ale jeśli w przyszłych numerach nie będzie super gratisów lub zabraknie tekstów autorów, co do których formy jestem pewien, to zapewne powstrzymam się z zakupem.

O dziękuję Jan!
Nie wspominałem o plakacie, bo to jakby bonus, bardziej interesuje mnie zawartość.
A louvette? Tj. Marzena Falkowska, który artykuł pisała?

O, znajme twarze - te, ktore polozyly juz dwa inne pisma wczesniej. Jak milo zoabczyc kolejny szybki upadek. :)

Defetyści sa wśród nas. /\(;:;)/\

"Autoterapia growa" się tekst nazywa. No tak, niby też autorka z jawnych snów, jej bloga też lubię, ale w LAGu ma IMO za krótko i za mało treściwie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, za jak obszerny temat się zabrała. W zasadzie to jest tekst o stronie gamessavedmylfe.com.

"Autoterapia growa" się tekst nazywa. No tak, niby też autorka z jawnych snów, jej bloga też lubię, ale w LAGu ma IMO za krótko i za mało treściwie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, za jak obszerny temat się zabrała. W zasadzie to jest tekst o stronie gamessavedmylfe.com.

Zdaje się że obecnie na Jawnych Snach pisze niewiele, jak i na jej starym blogu Altergranie. Jednak Altergranie uważam za jeden z ciekawszych blogów jakie miałem zaeresesowane.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget