Klon Holmes Edition za darmo

Kilka dni temu w internetowym sklepie Drive Thru RPG pojawił się darmowy PDF o nazwie Blueholme Prentice Rules, za którym stoi mniej znane wydawnictwo Dreamscape Design.
Ten sześcdziesięciostronicowy PDF to nic innego jak nowy klon podstawowego podręcznika Holmes Edition zwanego również Blue Book. 
Nazwa Holmes Edition wywodzi się od autora 48 stronicowej książeczki z 1978 roku, Erica Holmesa. Wg. RetroRoleplaying był to box wydany przez Tactical Studies Rules (TSR) wraz z jednym z dwóch modułów: B1-In Search of the Unknown lub B2-The Keep on the Borderlands.
Podobnie jak oryginał, zasady Blueholme Prentice Rules pozwalają na grę postaciami od 1 do 3 levelu, składają się z sześciu rozdziałów: Introduction, Characters, Speels, Encounters, Monsters i Secrets. Na marginesie, na ostatniej stronie jednak jest mowa o zasadach dla leveli 1-14.
Autorem jest Michael Thomas, na szczególną uwagę zasługują zaś ilustracje wewnątrz podręcznika (Henry J. Ford , Victor R. Lambdin) oddające estetykę podręczników wydawanych końcem lat siedemdziesiątych.
Jedna z ilustracji z Blueholme Prentice Rules
Pobierz za darmo Blueholme Prentice Rules  

PS. Jeśli przebrniecie przez mnogość postów i komentarzy na Inspiracjach, znajdziecie tam zapewne więcej wyczerpujących informacji na temat Holmes Edition.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget