GW odnotowuje zyski i traci prezesa zarządu

Jak można dowiedzieć się ze strony Games Workshop - Investor Relations, Chief Executive Officer, CEO Mark Wells zrezygnował z pełnionej funkcji. Tymczasem firma odnotowuje coraz wyższe zyski niż w latach ubiegłych. Oczywiście nie sposób porównywać zysków giganta z Nottingham, z wynikami prezentowanymi przez firmy z branży roleplaying games, jednak może kogoś zaciekawi komunikat prasowy Games Workshop i informacje, przytoczone przez angielski Financial Times.
“We discussed this for a while and Mark preferred a clean break” 
Tim Kirby
Chief Executive Officer, CEO Mark Wells pracował w Games Workshop przez ostatnich pięć lat, a zarządzanie firmą przez niego w tym okresie jest postrzegane stosunkowo dobrze. Do czasu znalezienia jego następcy, funkcję będzie pełnił Tim Kirby, Chairman GW od 2000 roku, z firmą związany od 1986 roku.
“Wherever we go in the world we can usually find people who want to play with toy soldiers”
“The cultural differences aren’t so important . . . teenage boys tend to like the same kind of things and toy soldiers fall into one of those universal categories.”
Tim Kirby
Firma nadal kieruję swoją  ekspansje na Europę, Azję, Stany Zjednoczone i Australię (pierwszy sklep w Szanghaju otworzyła już w 2011 roku).

Sprzedaż na rynku Ameryki Północnej wzrosła o 2.5 miliona do 17.9 milionów funtów w pierwszej połowie, nietrudno więc dziwić się że Chairman GW powiedział:
“North America is going very well”
“We’re looking at 700-800 stores in the US in the extreme long term and we’ve got 80 at the moment with plans to open 1-20 stores per year.”
Tim Kirby

Dochód Games Workshop w okresie sześciu miesięcy (do 2 grudnia 2012) wyniósł 67.5 miliona funtów. Dla porównania w poprzednich sześciu miesiącach "tylko" 62.7 miliony.
Zysk brutto wzrósł z 9,4 do 11 milionów funtów, a zysk na jednej akcji wyniósł blisko 4 pensy.
Jednakże w firmowym raporcie rocznym 2012 Tim Kirby oznajmił że sprzedaż gier na konsole Nintendo Wii i Xbox 360 miała nieznaczny wpływ na zyski. (Zresztą jeśli się nie mylę w całej branży konsol było nieco słabiej).

Dwa tygodnie przed komunikatem prasowym GW, kontaktowałem się z Arturem Szyndlerem, który pracuje dla GW odnośnie powodzenia ubiegłorocznej akcji friendly local shop. Miała ona na celu pomoc małym firmom przy otwieraniu niewielkich, lokalnych sklepów GW. Niestety po dziś dzień nie otrzymałem odpowiedzi.
W Londynie tych niewielkich sklepów jest naprawdę dosyć sporo, w mojej okolicy są chyba trzy. Przy czym w ostatnim z nich w którym byłem, nieopodal Muswell Hill nie pozwolono mi wykonać zdjęć. Zapewne dzięki "życzliwym", mój cykl Idiota Zagra Nica trafił i do GW (śmiech).
Komunikat prasowy z półrocznymi wynikami w formacie PDF do pobrania ze strony Games Workshop - Investor Relations.
Źródło: FT
photo credit: mattbuck4950 via photopin cc

Prześlij komentarz

Nie z 2,5 miliona do 17,9 ale o 2,5 miliona, z 15,4 do 17,9.

A byś miał legitymancję, to byś zrobił focie.

Z legitką też nie da rady, Boss musi dzwonić do ofisu. Ale mam z innych, gzie jeszcze nie donieśli...

Szczerze mówiąc nie rozumiem jak oni zarabiają przy obecnych cenach i jakości ich figurek, jedyne wytłumaczenie dla mnie jest takie, że świat jest pełen idiotów.

Patrzysz na to z polskiej perspektywy, polskich cen i polskich zarobków. 16 figurek krasnali to raptem 1/3 dniówki w UK. Najniższej dniówki. http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?prodId=prod780873

Nie tylko Polacy narzekają. Na Warseerze siedzi mnóstwo Amerykanów i Australijczyków, dla których ceny też są za wysokie. Druga sprawa to jakość figurek, ostatnio kupiłem 2 modele finecastowe(zwane failcastem) i oba oddałem z reklamacją bo ich jakość odlania była żenująca. Wydając 100 zł na 2 kawałki żywicy spodziewam się czegoś lepszego niż dwóch elfich wyznawców Nurgla.

Aha, teraz rozumiem w czym rzecz. Dzięki za wyjaśnienie. Myślałem że to takie tylko polskie narzekactwo: "Drogo, brzydkie trolle"

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget