Camover: Destroy CCTV camera

Niemieccy aktywiści w Berlinie postanowili zaprząc grywalizację do walki z systemem. Młodzi ludzie w kominarkach nie kradną smartphonów, czy torebek. Niszczą kamery, zbierając punkty za ilość zniszczonych kamer oraz za jak najbardziej pomysłowe sposoby ich niszczenia.
Zasady Camover są proste: zmobilizować załogę, wymyślić dla niej nazwę, a potem zniszczyć jak największą ilość kamer. Wszystko należy rejestrować kamerą i i zamieścić filmy dokumentujące przebieg walki z Wielkim Bratem na stronie internetowej gry (nie wiedzieć czemu świecącej pustkami).

W Niemczech kamery stały się drażliwym problem politycznym, a młodzi ludzie nagłaśniają go w  nietypowy sposób. W dodatku wszystko dzieje się przed dziewiętnastym lutego, kiedy odbędzie się Europejski Kongresu Policji.
Guardian zapytuje wprost w tytule tekstu sprzed dwóch dni: czy jest to wandalizm czy ważny protest?
Są też strony jak Zeecure, które całą akcję starają się ośmieszyć i wyszydzić. Okazuje się, że chłopaki urywające kamery wyręczają służby, które... i tak muszą wymienić stare kilkusetpixelowe kamery na nowe, o rozdzielczości kilkunastu megapixeli.

Tymczasem portale takie jak Indymedia.uk publikują nadal na swojej stronie najlepsze metody unieszkodliwiania kamer.


photo credit: Dr John2005 via photopin cc

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget