Armie Apokalipsy w druku

Armie Apokalipsy, nowa gra fabularna Państwa Kuczyńskich, odpowiedzialnych również za Poza Czasem trafiła do drukarni.
W Armiach Apokalipsy gracze wcielają się w anioły,walczące z piekielnymi siłami.  Akcja gry toczy się w współczesnych miastach, gdzie rozgrywają się polityczne rozgrywki między aniołami.
Podręcznik liczyć będzie 232 strony i co najbardziej mnie cieszy wydany będzie w formacie A4.
Odwieczny Wróg Pana Zastępów rośnie w siłę i Apokalipsa wydaje się nieunikniona. Siedmiu Patronów zsyła na świat anioły, by pokrzyżowały plany Wroga i zwyciężyły w krwawej walce z jego piekielnymi sługami. Jako pole bitwy wybrana zostaje Ziemia – świat stworzony przed eonami jako więzienie dla wszystkich niepokornych i niebezpiecznych istot, które sprzeniewierzyły się Najwyższemu. To ona stanowi wrota, przez które Wróg może wydostać się na wolność. Zaczyna się ostateczna rozgrywka…
W Armiach Apokalipsy gracze wcielają się w anioły, które na czas swojej misji przyjmują ludzkie kształty. Walczą ramię w ramię ze swymi współbraćmi, toczą epickie pojedynki na dachach budynków, infiltrują społeczność Skazanych, tropią Upadłych, aby odesłać ich z powrotem do piekieł oraz prowadzą polityczne rozgrywki z przedstawicielami innych Zakonów, aby zyskać wpływ na działania Świątyni. Ważnym elementem gry są tu interakcje społeczne pomiędzy postaciami graczy a Bohaterami Niezależnymi. Każdy anioł jest częścią społeczności, w której istnieją przyjaźnie, animozje, romanse czy rywalizacja. Postaci graczy to nie tylko nadnaturalne byty, obdarzone wielką mocą – to również żywe, czujące istoty, które przeżywają silne emocje i nawiązują relacje z innymi aniołami, Skazanymi, czy nawet ludźmi.

Czytałem wczesne wersję Armii Apokalipsy i sądzę, że gra ta może być sporym wyróżnikiem na tle obecnie ukazujących się gier.
Będąc przy wydawnictwie Menhir (wydawcy Poza Czasem i Armii Apokalipsy), nie mógłbym nie wspomnieć, że było ono jednym z kluczowych sponsorów Dnia Darmowych Gier Fabularnych i w roku 2010 i 2011.

Więcej na temat samej gry dowiecie się z dwuczęściowego wywiadu, który przeprowadziłem blisko półtora roku temu z Marcinem i Katarzyną Kuczyńskimi.
Wywiad z twórcami Poza Czasem i Armii Apokalipsy cz.1 i cz.2

Oczywiście zachęcam do odwiedzin ich strony poświęconej tej grze i polubienia ich Fan Page na FB.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget