Triumf Knights of Pen & Paper

W wczorajszym dniu wyłoniono najlepsze wideo gry niezależne mijającego roku wg. IndieDB. Nagrody te przyznawane są w kilku kategoriach, a o zwycięzcach decydują gracze oraz media, oddając swoje głosy przez blisko 3 tygodnie. W tym roku oddano 215 tysięcy głosów na 6 tysięcy produkcji. W kolejnej fazie wyłoniono blisko 100 gier. Wśród zwycięzców w większości triumfowały komputerowe gry fabularne. Z pełną listą nagrodzonych możecie się zapoznać poniżej, ja jednak chciałem zwrócić Waszą uwagę na grę o nas. Knights of Pen & Paper, czyli RPG o erpegowcach.
W grze możemy grać takimi osobami jak: Pan John, Młodszy brat, Hipster, Babcia, Nerd, Dostawca Pizzy itp. Ci gracze z kolei odgrywają klasyczne znane role z gier fabularnych: Wojownik, Złodziej, Paladyn, Mag, Druid czy Kleryk.
Nie muszę wspominać że każda postać ma swoje cechy charakterystyczne, przedmioty itd.
Kiedy wybierzemy już dwie postacie możemy rozpocząć sesję, podczas której MG przeniesie nas do jednej z fantastycznych krain. Dalej jest równie klasycznie: wchodzimy, zabijamy, dostajemy punkty doświadczenie, kupujemy przedmioty, podnosimy poziomy, wchodzimy, zabijamy, dostajemy punkty doświadczenie...
By nie było zbyt prosto MG ma dla nas około stu różnorakich zadań do wypełnienia, w których możemy napotkać pięćdziesiąt typów wrogów z jego bestiarusza.
Oldschoolową grafikę możecie zaobserwować na załączonych ilustracjach, a najlepiej obejrzyjcie poniższy film reklamujący grę to zrozumiecie o co chodzi.


Jeszcze lepiej wysupłać kilka złotych na tę grę i osobiście sprawdzić jak się spisuje na Waszych telefonach (Android i iOS). Twórcy przewidują również wersję na komputery stacjonarne.
Grę kupicie np. w Google Play

Knights of Pen & Paper zwyciężył w dwóch kategoriach jako najlepsza aplikacja roku według graczy i według mediów. W kategorii najlepszej nadchodzącej gry, zwycięzył roguelike: Dungelot.
W innych kategoriach zwycieżyły:


!

Źródło: Gamasutra

Prześlij komentarz

"Aplikacja jest niezgodna z Twoim urządzeniem Play" sniff ;(

U mnie dziala. :> Fajne.

2.3.5, ale pewnie chodzi o urządzenie a nie soft ;(

Szkoda. NiebaVem opublikuję jakieś szersze omówienie tej gry, w końcu kilkaset dni już tam spędziłem.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget