Skrzaty fundomu cz.1: Uboże

Chciałoby się spędzić spokojnie weekend, napić i spocząć z głową w kolanach jak człowiek.
A niemoże, bo popisuje się jakieś uboże, a okoliczne wiewiorki donoszą i donoszą. I nie wiedzieć zgoła co zgorsze uboże czy wiewiory.

Zacznijmy więc od faktów. Nie mitów.
Borejko bloguje jużci lat osiem chyba, a siedem napewno stuknie mu na blogspocie za dwa miesiące. Wcześniej blogował na Operze obok takich person jak m.in.: Drozdal, Seji czy Deckard. A na Onecie też mu się zdażyło przed Operą prowadzić blog.

"eRpegie Pełnom Gembom"
Borejko nie nabijał wyświetlen newsami, a czynił to z prostej przyczyny, że nikt tego nie czynił, czyli nie newsowal. Gdyby ubożę pachole czytało kilka lat temu tego bloga i komentarze do nich to wiedziałby czemu Borejko poświęcił tyle czasu na wyszukiwanie newsów i ich publikację.
Blog ten dotyczy hobby Borejki jakimi są gry fabularne, nieistotne czy są to cRPG w wersji na konsole czy urzadzenia przenosne czy tradycyjne gry papierowe.
A że uniwersum TES lubi Borejko nadmiernie, ot to jego przywilej. Ubożę może jednak rozpoczać głodówkę ostrzegawczą, by Borejko zmienił upodobania.
Wywiady jakowe przeprowadził Borejko były z osobami, które miały wpływ na polskie RPG. Ale nieboże niemoże o tym wiedzieć że np. Sz.P. Tomasz Kołodziejczak tworzył gry, kiedy ubożę mówiło "eee... eee... eee..." na odchody w swoim pampersie. Dla uboża to "pisarz". Dla Borejki jako i dla Ministerstwa Kultury także to wielce zasłużona osoba dla kultury w Polsce.
Podobnie nie wie uboże, że cykl "Pisarze o RPG" to nie wywiady z pisarzami, a np. eseje tak szanowanych osób jak Emma Popik czy wypowiedzi tak znanych osob w fandomie jak Zimniak i wielu innych.
Bo uboże pisze, zaś nie czyta, jako większość chumanistow internetowych.
Szkół pisania mamy nadto. Brak nauki czytania, o zrozumieniu tekstu już nie wspomnę.
Szkółki Czytania mogłyby podnieść nasza średnia krajową czytelnictwa.
Tym samym uboze przypomina komentatora ze skeczu Tyma, ktory musi szybko mówić bo juz się słyszy w sluchawkach. Uboże z kolei musi pisać by się móc przeczytać.
I jeszcze dodam Setharielowi (pozdro szejset, czyli Greetz Handred Six Mililitrs).
Oczywiste jest że na blogu o grach fabularnych piszę o innych tematach jak np. retrogry wideo, literatura czy nawet muzyka. Gdyby jedynym zainteresowaniem człowieka były gry fabularne byłby miałki niczym ubożę lub metalowcy którzy nie słuchają innej muzyki niźli szybka (wiadomo że się Diabeł cieszy jak się muzyk śpieszy).
Wpisów jest ponad 2200 jakby ktoś pytał, a co do nazwy wyszukiwalnej to pragnę zauważyć że określenie ukute przez J.Ciesielskiego w sumie jam niechwalac się forsować zacząłem i wcześniej tak popularne nie było. I trzeba przyznać z powodzeniem, bo i Twój serwis przybrał podobną nazwę i inne też. Podobnie zmieniły nazwy działów takie tuzy jak Pff+.
Dzięki temu mniej w Polsce zdań "...gram w gry RPG...", co samo w sobie było już powtórnym potworkiem językowym.
"Fundom" to też jam niechwalac się wymyślił sprzeczajac się o brodę z P. Sejim. Znalazlyby sie i inne słówka, którymi sobie ubożeta blogi wycieraja.
A że content dobry? Cóż z tego że dobry jako teksty niepełnosprawne ???

Prześlij komentarz

Marniejesz Borejko na tej emigracji. Mansfeldem i Zigzakiem się zajmujesz...Wracaj do hal.

Ale o co chodzi? Czyżbym jakiegoś ładnego flejma przeoczył?

Eh Kocie "nie ogarniasz tej kuwety"~(;;;;)~ a moje wiewiorki donoszą wiesci o półtorej tysiąca kilometrow oddalone od HQ Pff+

Borejko, to wręcz przerażające, że poczułeś się zobligowany do wysmażenia tego wpisu po lekturze mojej notki...

Ależ ja napisałem to po 1 komentarzu pod wpisem nerv0 na Pff+...

Jam ci jest nerv0. :)

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget