Kolegium redakcyjne www.gryfabularne.blogspot.com

Zmiany ponoć nadchodzą co 7 lat. Nadszedł więc czas na zmiany i na www.gryfabularne.blogspot.com.

Ilustracja pochodzi ze strony Artofobama
Zmiany ponoć nadchodzą co 7 lat. Nadszedł więc czas na zmiany i na www.gryfabularne.blogspot.com.
Stali Czytelnicy zapewne mogli zaobserwować progres bloga przez ten okres czasu.
O! Na ten przykład nie zwracam się już do Was per Hipotetyczni Czytelnicy jak przed laty, kiedy to liczba odwiedzin oscylowała wokół setki czy jeszcze wcześniej, wokół kilku moich Obserwatorów.
Jeszcze inni Czytelnicy mogli zaobserwować regres w ostatnich pięciu miesiącach. Spowodowane było to zmianą kraju zamieszkania - nie mieszkam już w Polsce, a w Anglii. Zmieniałem pracę, lokum itp. prozaiczne trudy miały wpływ na przestój.

Choć nie gram też w te same roleplaying co ćwierć wieku temu, ani w te co siedem lat (kiedy zakładałem ten blog) to moja pasja nadal jest rozwijana.
Skłamałbym jednak, gdybym napisał że gram z tą samą częstotliwością co onegdaj. Co więcej nie grałem już od pół roku, co może być dla nieprzychylnych wodą na młyn. Ku mojej uciesze.

W trakcie tej kilkumiesięcznej przerwy miałem sporo czasu, by przygotować nową formułę bloga, sądzę że bardziej przyjazną, ciekawszą i ogólnie lepszą.
Nie udałoby się to bez "kolegium redakcyjnego" na G+, a także i tych spotkań w realu dotyczących www.gryfabularne.blogspot.com. Zrozumiałe więc, że gościnne wpisy różnych osób będą pojawiały się nadal, dodam że z większą  częstotliwością.

Osoby, które się przyzwyczaiły do konkretnych etykiet pojawiających się na tym blogu mogę uspokoić. Pozostaną teksty dotyczące historii i XVII wieku, komputerowych gier fabularnych, pozostanie Obóchem miecza (choć Tetryki stetryczały już nieco). Nie zabraknie publikacji tagowanych jako Varia, czyli tych oscylujących wokół RPG, dotyczących jednak literatury, kina, czy technologii itp.

Pojawi się kilka innowacji, które zamierzam/y publikować w najbliższych dniach. Napiszę kilka zdań o każdej świeżynce, kiedy już pojawi się na blogu.
Tak jak w przypadku wcześniejszych zmian, nie mam zamiaru zbytnio rozpisywać się o nich w tym momencie. Tak czynią wszyscy polscy póblicyści RPG w Polsce zamieszczający swoje teksty tylko "rano w środy" (przez kilka tygodni) lub anonsujący swoje WuPy (Wiekopomne Projekty) i inicjatywki (z których lwia część zamiera po wklepaniu w Pff+edytor).

Ubolewam nad brakiem tej tradycyjnej, zakurzonej, domowej biblioteczki - ucierpią zapewne na tym teksty dotyczące historii XVII w. Kiedyś jednak dorwę się do swojego księgozbioru znowu.
Te elektroniczne dokumenty znajdują się już od kilku dni na moim starym, dobrym komputerze. Wśród tych plików jest mnóstwo rzeczy, które miałem opublikować w maju i czerwcu bieżącego roku. Te teksty nie tracą na aktualności - są to np. trzy kolejne rozgrzebane teksty z cyklu RPG na świecie, teksty dotyczące grania i prowadzenia RPG, trochę "erpegowego mięsa", nieco historii itp.

Wszystkim, którzy eRSSują po dziś dzień mój blog serdecznie dziękuję (swoją drogą kolejna setka osób zaczęła eRSSować mój blog w czasie posuchy). Tym razem wszystko już powinno wrócić do normy.
Nie zapomnijcie jednak o innych moich sieciach społecznościowych, na których znajdziecie aktualizacje dotyczące gier i nie tylko.
Gwoli przypomnienia, najbardziej cenię sobie RSSy, które w połączeniu z Feedly są doskonałym źródłem informacji. Wymianie i opiniom informacji służy mi kręgi G+ oraz Twitter. A Facebook... Jest od zawsze/ był dla mnie odpowiednikiem Naszej Klasy (i vice versa). JTo doskonałe miejsce dla de i motywatorów, górnolotnych myśli rodzimych Coelhow czy poznawaniu A.S.A.P. nowych emotikonów.
Wystarczy zajrzeć na którąkolwiek z poniższych stron:
Oczywiście kosmetyczna zmiana zauważalna na pierwszy rzut oka to nowy szablon, którego autorem konwersji jest już tradycyjnie nhamngahanh, prowadzący Simplex Design. Jeśli zauważyliście szablony z tej strony towarzyszą temu blogowi również kilka dobrych lat...
Czy template się sprawdzi ?
W takich sytuacjach  Docent Furman zwykł mawiać: Ach...Nieważne...
Okaże się pewnie jak zwykle po miesiącu. A za miesiąc przecież data 20.12.2012, choć Moskwa ryczy  już dobre 25 lat o tym że Koniec świata za trzy lata.

Zobaczymy zatem co przez ten miesiąc przyjmie się, zaś co nie spodoba się Wam.
Jedno jest pewne, www.gryfabularne.blogspot.com na pewno nie będzie rozwijać się poprzez zwijanie siebie. Jak czyni to Pff+ lubo naśladowcy.

Prześlij komentarz

Rozwijamy czerwony dywan i witamy. Oby kolejne 7 lat to były lata tłuste, jak to mawiał Malaggar, tłuste jak świnia w zagrodzie..

a skoro mieliśmy zacząć narzekać to nie podoba mnie się na głównej stronie ten wielgachny "billboard" ze strzałeczkami. Za duże to i nieporęczne imo.

Siedem lat jeszcze nie ma, jednak przed siedmiu laty już miałem zarezerwowane adresy borejko.blogspot.com i gryfabularne.blogspot.com. W sumie to już tylko czekałem na przełomową datę 01.01.06 na Operze http://my.opera.com/Borejko/blog/.
I sobie śledziłem liczniki odwiedzin. Po paru miesiącach miałem chyba aż dwadzieścia odwiedzin.

Zobaczysz jak będzie wyglądać cała strona (brakuje kilku elementów). Zawsze można "wielgachny "billboard" ze strzałeczkami" sprzedać za parę ciderów i reklamować coś czego się nie chce reklamować /\(;;;)/\

Fajnie, ze znowu nadajesz :)

Fajnie to że ktoś komentuje. Myślałem że w fundomie został Ziggy i bin eLdeeN

Nihil novi sub fandomi. Herr Dronner Kebab dalej produkuje swoje niestrawne gyrosy..

Wiemy o wszystkim - "in london jest duża moc kamer". Poprzestawialiśmy je na fundom. Wiemy nawet o drukarni, która nawala. Nie wiemy jednak po co obracać się tyle lat wśród "branży pojehów"?
Nie lepiej obrazki poprawiać w szopie "Foto"?

Wybitny Blog :-)
Dobry pomysł to podstawa!
Rzecz jasna dodaję do obserwowanych.
Będzie czym sobie humor poprawiać.
Kontynuuj swoją świetną pracę!
Jeśli znajdziesz czas zapraszam do siebie
http://bannersbrokerpoland.blogspot.com/
Również liczyłbym na mały komentarz:-)

Super masz bloga
widać że wkładasz w niego wiele serca, cierpliwości i czasu
Też prowadzę bloga http://blogujteraz.blogspot.com/ (dodatki na bloga)
Dopiero co zacząłem i jeżeli masz jakieś sugestie, porady chętnie poczytam

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget