Rekordowy projekt Obsidianu

Dla równowagi (po wczorajszej informacji o śmierci legendy gamedesignu w Wielkiej Brytanii) niezwykle krzepiąca wieść. Project Eternity z Obsidian Studio zakończył zbiórkę pieniędzy z rekordowym wynikiem. Około 4 milionów dolarów z wymaganych 1.1 mln. $.
Zresztą wymagany próg przekroczył już pierwszego dnia, zas kolejne pieniądze zapewnią graczom dodatkowe atrakcje np. w postaci nowych ras lub wersję na Maca czy Linuxa.

I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego poza faktem że spektakularnym sukcesem Obsidian Studio zainteresowali się nie tylko darczyńcy ale i fachowcy od crowdfundingu (http://crowdfunding.pl/2012/10/17/rekordowy-projekt-gry-na-kickstarterze).

"Project Eternity zapisuje się w na kartach historii finansowania społecznościowego i potwierdza fakt, że crowdfunding może zrewolucjonizować branżę gier, o czym mowa była podczas konferencji Game Industry Trends przed kilkoma dniami."
Karol Król www.crowdfunding.pl
Project Eternity jest grą która zebrała najwięcej pieniędzy za pomocą Kickstartera, wyprzedzając nawet Wasteland i przygodówke z studia Double Fine.

Gwoli przypomnienia Project Eternity ma być izometrycznym cRPG utrzymanym w duchu dawnych gier wideo opartych o Infinity Engine. Czy 11 klas, 6 ras, 8 towarzyszy i własny dom lub twierdza, spory dodatek DLC przykuja graczy do monitorów? Zobaczymy za dwa lata - gra ma ukazać się wiosną 2014 roku.

Prześlij komentarz

Fajny blog ale dlaczego w większości postów nie można komentować? na przykład ten z grami DOS gdzie wyraźnie o to poprosiłeś :|

Przepraszam. Jestem na etapie zmiany szablonu - poprzednie komentarze funkcjonowały na disq sie i stąd pewne problemy.
Czasu mam jednak nieco mniej i chwilę potrwa nim je wyeksportuje.

Niemniej jednak dziękuję za "fajny". (;;;)

Ja pewnie kupię w pudełku jak jakiś dytro u nas zechce to wydać, bo w tym roku już ćwierć pensji przepędziłem na KopaczoZaczynaczu - starczy im.

Plyniesz... Co więc tak wspierasz? Wasteland i?...

A jakieś Carmageddony, Shadowruny, czy inne szemrane projekty ;)

O, Carmageddony! :3 Chętnie znów porozjeżdżałbym na pasach staruszki, jak za dawnych dobrych czasów, tuż po pierwszej komunii. C:

BTW

Niemniej jednak dziękuję za "fajny". (;;;)

Tak rzadko ktoś go docenia? ;)

Zapowiada się dość ciekawie, choć gdzie tam wiosna 2014 roku :) Jeszcze trochę poczekamy...

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget