Trailer filmu Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness

Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness to nowy film zapowiedziany na rok 2013. Dwa dni temu pojawił się jego trailer, który nie został zbyt ciepło przyjęty. Zarówno przez miłośników kina jak i samej gry Dungeon & Dragons. Zresztą zobaczcie sami:Z tego co napisał Morrus na forum En World wynika, iż wydawnictwo Wizards of the Coast ma zerową kontrolę nad tym filmem. Prawa autorskie zostały sprzedane (lub licencjonowane na jakiś okres czasu), a wydawcy D & D nie mają żadnego wkładu w tę produkcję.
O ile książki osadzone w realiach światów D&D czyta się lekko i przyjemnie, to żaden z filmów kinowych, czy nawet animowany serial niczym nie zachwycał. I wydaje się że podobnie będzie z tą produkcją. 

Fabuła Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness będzie opowiadać historię szlachetnego wojownika, który musi walczyć z smokami i demonami (zgodnie z jego kodeksem moralnym), aby uratować porwanego ojca z Shathrax. Jego adwersarzem będzie Mind Flayer (Illithid), który grozi, że zniszczy świat. 
Sam film kręcony jest w malowniczych sceneriach Bułgarii.

Przyjrzałem się gwiazdom z tego filmu na IMDB. Dwóch aktorów z pierwszej dziesiątki występowało nawet w innych filmach.
Reżyserem jest  Gerry Lively, mający na koncie sporo kontynuacji takich filmów jak: Dzieci Kukurydzy (III), Hellraiser (III i IV), a nawet Piątek z Ice Cubem. 
Z kolei za scenariusz odpowiada Brian Rudnick (pracował również nad Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God z 2005 roku. Ciekawym filmem tego scenarzysty wydaje się być dokumetalny, krótkometrażowy film pod tytułem Rolling the Dice: Adapting the Game to the Screen. Niestety film  ciężko znaleźć w internecie, poza szczątkowymi informacjami.

Prócz nazwy, film oczywiście nie ma nic wspólnego z dodatkiem do Dungeons & Dragons wydanym u nas przez Wydawnictwo ISA przed siedmiu laty pt. Księga Plugawego Mroku.
Źródło: En World
Tagi:

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget