Paper Sorcerer cRPG

Nie dalej jak kilkadziesiąt godzin temu wspomniałem, że staram się nie pisać o projektach pojawiających się na Kickstarterze - jest przecież RPG Kickstarter Morrusa. Co rusz trafiają na Kickstarter takie projekty wobec których naprawdę trudno przejść obojętnie. Jedną z takich gier jest Paper Sorcerer.
cRPG jest zupelnie podobny do innych: czarodzieje, impy, akolici, gobliny, HP, Defence, Energy i główny bohater - czarodziej renegat, który stara się odzyskać swoje moce.
Patent na grę tkwi w ręcznie rysowanych grafikach (w tym i sprite'ach) stylizowanych na prace dziewiętnastowiecznych ilustratorów takich jak: Aubrey Beardsley czy William Bradley.
Mniej więcej ze z tych samych powodów (grafika) grałem w XIII - to jedna chyba jedna z niewielu gier w ostatnich latach, które ukończyłem. Nie przepadam za strzelankami, a jednak komiksowa stylistyka XIII mnie urzekła.

Kolejną cechą wyróżniającą ten projekt jest budżet i cena gry. Autor gry Jesse Gallagher i jego Ultra Runaway Games potrzebuje 5000 $. Nie wymaga tak jak twórcy nowych Planescape'ów czy innych pre - pra Falloutów miliona czy czterech milionów dolarów. Potrzebuje pięciu tysięcy i chce grę sprzedawać za 3 $ (!), przy czym obiecuje nie sprzedawać potem żadnych DLC. Za te pieniądze otrzymamy pełnoprawną grę.
I zamierza grę wypuścić na wszystkie popularne platformy.


Brzmi to wszystko naprawdę zachęcająco. 

Źródło: Gamasutra
Ilustracje: Ultra Runaway Games

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget