Monte Cook dla The Id DM

Na blogu The Id DM pojawił się wywiad - rzeka z Monte Cookiem. Naprawdę to jeden z ciekawszych wywiadów jakie czytałem z tym projektantem - nie uświadczycie w nim sztampowych pytań i zdawkowych odpowiedzi.
Praktycznie każda z odpowiedzi Monte Cooka mogłaby być osobnym wpisem. I tu należą się również brawa dla Id DM'a, który przeprowadzał ten wywiad i zadał jemu ciekawe pytania. Monte Cook opowiada co zmieniło się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza w branży RPG, a w dalszej części mówi również o tym jak zmienili się gracze, jakie zasady gier są OK (a które z nich mniej), jaki jest wpływ internetowej społeczności na proces projektowania konkretnej gry.

Na zachętę fragment wywodu Monte Cooka:
What surprises me most about players today is not their different tastes, but their unwillingness to accept that someone else’s tastes are as valid as their own. I blame Internet cranks for that mentality, and I blame game company spokesmen who have encouraged it in the belief that it would help them sell games. It’s the very people who must now solve the problem of a very fractured marketplace who fractured it in the first place.

Rzadko zdarza mi się przeczytać tak nietuzinkowy wywiad.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget