Jutro protest graczy przeciw manipulacji TVP

O reportażu szkalującym graczy wyemitowanym przez TVP Kraków dowiedziałem się z forum Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Chciałem o tym poinformować i tutaj, jednak kiedy zobaczyłem jak zawrzało w internecie, skasowałem post który przygotowałem. Akcja przerodziła się w spam party blogerów i vlogerów i nie bardzo miałem ochotę w tym uczestniczyć.
Mniej więcej w tym samym czasie Marcin Drews zainicjował akcję skierowaną przeciw manipulacji w TVP.

Termin akcji kilkukrotnie przekładano, koniec końców dopiero jutro odbędzie się protest, który zazębi się z akcjami „Graj bezpiecznie” i „Patrz w co gram”. Zostanie wystosowane oficjalne pismo do KRRiT ze skargą o nierzetelność, niezgodność z ustawą zasadniczą, szkodliwość, upowszechnianie stereotypów, twierdzenie nieprawdy i zagrożenie dla interesu uczelni i firm. Kolejne powędruje do Rady Etyki Mediów.
O ile samego Facebooka traktuję z przymrużeniem oka, to tutaj Like it jest ze wszech miar konieczny i pożyteczny.  Casus takich spraw jak usunięty film na You Tubie promujący polskich piłkarzy i komentarze Zimocha na Euro, protest przeciwko Empikowi itp. dobitnie wskazują że takie akcje odnoszą pozytywny efekt.

Szkoda że nie miałem czasu (przez Dzień Darmowych Gier Fabularnych głównie), bo można byłoby przy tej okazji poruszyć wiele fałszywych stereotypów krążących wokół gier fabularnych -  by daleko nie szukać wspomnę przypadek rzeszowskiego konwentu Reunicon.
Znany Wam pewnie redaktor Paradoksu Jakub Nowosad, był jednym ze współorganizatorów konwentu i jak mógł starał się tą sprawę rozdmuchać. Przypomnę zaczęło się od artykułu oczerniającego konwent, późniejsze teksty na łamach jego bloga: cz. 1 i cz. 2 i program Interwencja w Polsacie powinny Wam rzucić nieco światła.

Więcej informacji na temat protestu organizowanego przez Marcina Drewsa:

Protest przeciw manipulacji TVP, czyli podwozie też było złe, a gry wywołują zapalenie pęcherza 

I tu olbrzymia prośba:  Udostępniajcie tę informację na Twitterach, G+, Facebooku, swoich blogach, portalach czy serwisach, wykopujcie i topcie.
Nie chodzi tutaj o rozgłos tego wpisu, czy samego Marcina Drewsa. Chodzi o stworzenie medialnego precedensu.
Marcin Drews jest autorem kilku książek, opowiadań, scenariuszy do gier, a także współtwórcą pierwszej polskiej gry przygodowej na PC "Tajemnica statuetki".
Wesprzyj akcję

Zachęcam gorąco do wsparcia naszej inicjatywy! Nie publikuję tu formularza, bowiem akcję rozpocząłem na łamach portalu Facebook i nie chcę zmuszać wszystkich, bo ponownie musieli coś wypełniać. Kto ma konto na FB i chce nas wesprzeć, może to zrobić, biorąc udział w niniejszym wydarzeniu:
Kto nie ma konta na FB i nie chce go zakładać, niech zgłasza się poprzez formularz kontaktowy na niniejszej stronie. Pod koniec tygodnia opublikujemy tu treść skargi, jaką złożymy oficjalnie w KRRiT oraz REM. Jeśli chcesz, by w skardze znalazły się kwestie, o których nie wspomnieliśmy na tej stronie, pisz śmiało! Przypominamy jednak, iż naszym największym orężem są kultura, uczciwość i litera prawa. Nie zajmujemy się polityką czy religią. Walczymy natomiast o prawdę i szacunek!

Jeśli interesuje Cię kwestia pozytywnego wpływu gier i ich potencjał w oświacie, możesz zapoznać się z moim referatem z 2007 roku: 
Głodni wiedzy o godnym pożałowania materiale misyjnej telewizji publicznej mogą zajrzeć także tutaj (kolejność materiałów przypadkowa; wszystkie warte lektury):
MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget