Dockside Dogs - Tarantino w Zewie Cthulhu

Chyba każdy przypomina sobie pseudonimy: Pan Blond, Pan Niebieski, Pan Brązowy, Pan Pomarańczowy, Pan Różowy i Pan Biały. Jeśli nawet nie przypomina sobie tych person to na pewno obił mu się o uszy tytuł Wściekłe psy Quentina Tarantino.
Dockside Dogs to współczesny scenariusz dla 3-6 graczy, napisany przez współautora Cthulhu Britannica i siódmej edycji Zewu Cthulhu.
Pomysł na scenariusz jest własnie podobny do tego zawartego we wspomnianym filmie: postacie graczy - przestępcy spotykają się w magazynie i jak to bywa w scenariuszach do Zewu Cthulhu wszystko skręca na dziwne tory, a wokół magazynu zaczynają rozgrywać się dziwne rzeczy.

Scenariusz wyróżnia jeszcze jedna rzecz - cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla organizacji charytatywnej prowadzącej badania nad rakiem. Dockside Dogs liczy sobie 28 stron i kosztuje 5 dolarów.

Pomysł Wściekłych psów jest niezwykle nośny i aż prosi się o przeniesienie na sesję RPG.
Nie na daremno przecież najbardziej prestiżowe nagrody dla polskich scenarzystów eRPGowych (wręczane naprzemiennie od członka jury do kolejnego członka) zowią się Quentin...


I teraz nie wiem czy nie kupić Dockside Dogs - wydaje mi się swą innowacyjnością przypominać stary scenariusz Johna Tynesa do Zewu Cthulhu pt. In media Res.
Źródło: Chaosium
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget