DDGF 2012 w sklepie Gnom !


Podobnie jak w ubiegłym roku, Dzień Darmowych Gier Fabularnych odbędzie się również w sklepie hobbystycznym Gnom w Bielsku - Białej, przy ulicy Szkolnej 15.

Znajdziecie tam prezenty od takich firm jak:
Nie pozostaje mi więc nic innego jak zaprosić Was 16 czerwca do sklepu Gnom!
Nieco o sklepie Gnom1 października 2000 roku rozpoczęła oficjalnie swą działalność firma "Gnom" - miejsce założone przez graczy i hobbystów z naszego regionu gdzie mogli spędzić czas na grze i turniejach oraz zakupić wszystko co potrzebne do ich klaserów/gablot/walizek z miejscami na figurki/półek w pokojach czy też makiet.
Z tym "wszystko co potrzebne" może trochę przesadziłem bo początki sklepu to regał sztuk jeden, lada, kasa fiskalna, kilka stołów, fotele sztuk dwa i kanapa sztuk jeden. A na samych półkach to co dało się na początek.
Biorąc pod uwagę fakt że pierwsze wydania gier RPG w języku polskim to lata 1991-92, pierwsze czasopismo "branżowe" - czyli znana myślę wszystkim "Magia i Miecz" - rok 1993, można z matematyczną wręcz dokładnością stwierdzić że nasza działalność to ponad połowa okresu w którym to hobby jest obecne w Polsce.
Gdziekolwiek się nie wybierzemy pozwiedzać sklepy hobbystyczne w Polsce zobaczymy że nie są one duże, w większości mieszczą się z dala od głównych ulic, a jak już mają lepszą lokację to metraż pozostawia trochę do życzenia dla graczy. produkty które sprzedajemy, a które są jednocześnie dla wielu z Was podstawą spędzania wolnego czasu i własnej realizacji, są projektowane na zachodnie rynki, tutaj każdy kto zechce mieć właśnie takie hobby miał, ma i pewnie jeszcze przez jakiś czas będzie miał pod górkę. Ale to ma swoje dobre strony - bardziej nam na tym zależy i bardziej się do tego przykładamy.
Gdziekolwiek też nie odwiedzimy sklepu w naszych stronach zawsze spotkamy się z pewnym standardem - sklep założył hobbysta przede wszystkim po to by samemu grać. Z gnomem nie mogło być inaczej.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem: http://gnom.bielsko.pl/forum/


Ostatni taki event na Ziemi !

Po raz trzeci polscy fani gier fabularnych będą mieli pretekst, by opublikować w sieci swe materiały, sprezentować RPG-owy upominek pokaźnej grupie czytelników, skorzystać z akcji promocyjnych większych i mniejszych wydawnictw. Dzień Darmowych Gier Fabularnych – zbiegający się założeniami z Free RPG Day – zdołał w ciągu minionych edycji zmobilizować zarówno wydawców, jak i branżowe sklepy i serwisy, bloggerów czy zdystansowanych na co dzień użytkowników, wykraczając przy tym poza sieć i polskich czytelników, osiągając też sukcesy w „papierowej” postaci.

Dzięki fanowskiej mobilizacji oraz akcjom promocyjnym wydawnictw takich jak GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir i Portal, koordynatorzy projektu zebrali grubo ponad tysiąc stron artykułów, systemów autorskich, dodatków etc., głównie osiągalnych w postaci plików PDF. Liczba egzemplarzy podręczników i czasopism przesłanych do uczestników dobiega setki, zaś część tekstów pojawiła się w językach angielskim i hiszpańskim, przygotowując zachodni rynek na spotkanie z polskimi kolonialistami.


DDGF jest czasem zarówno początków nowych inicjatyw, jak i zwieńczeń – do darmowych gier fabularnych opublikowanych w ramach wcześniejszych edycji należą między innymi: Poza Czasem, Trójca oraz dodatki do już istniejących tytułów, jak np. Czas Waśni. Opublikowana antologia dwunastu pierwszych edycji Karnawału Blogowego jest tylko jednym z wielu obszernych projektów, które wzbogaciły „polskie święto RPG-owców”.


Jeżeli chcesz wypromować swój system, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swą pracą z graczami, skontaktuj się z nami przez mail borejko [at] gmail.com, a jeżeli po prostu chcesz sobie poczytać bądź czujny 16 czerwca 2012 roku!


Jesteśmy na Facebookuna G+ też
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget