"Dangerous Games" Matta Forbecka

Dangerous Games to książka nad którą pracuje znany amerykański pisarz i projektant gier z Beloit w stanie Wisconsin. W Polsce może być znany z takich pozycji do gier jak: Rasy Faerunu, Poradnik budowniczego twierdz (ISA-dodatki do Dungeons & Dragons) lub Deadlands. Martwe ziemie. Podręcznik Gracza (MAG). Albo z książki Duchy Askalonu (Guild Wars). Forbeck przez cztery lata był prezesem firmy Pinnacle Entertainment Group.
Dlaczego wspominam o Dangerous Games, skoro Matt napisał już szesnaście innych książek?

Bowiem jego akcja rozgrywa się na największym konwencie graczy: GenConie. Okazuje się że światowej sławy projektant gier zostaje zamordowany na konwencie. Grupa graczy stara się dowiedzieć się kto go zabił i dlaczego. Im dłuższe są ich poszukiwania tym bardziej zaczynają kwestionować wszystko, co dowiedzieli się i sądzili o tym człowieku: kim był, dlaczego ktoś go nienawidził na tyle, aby go zabić. I wreszcie muszą dowiedzieć się czy on naprawdę nie żyje...
To jednak nie wszystko. Książka powstaje oczywiście dzięki crowdfundingowi na Kickstarterze, zebrała już wymaganą kwotę (14.500 z wymaganych 10 000$). Do końca zbiórki pozostało niecałe 70 godzin. 
Jeśli kwota przekroczy 16.000 $ Jason Morningstar stworzy playstet do swojej gry Fiasco. Przypomnę, iż nagradzane Fiasco ukaże się w tym roku w Polsce dzięki wydawnictwu GRAmel. 
Więcej informacji na temat Dangerous Games i samego playsetu do Fiasco. 
Warto zajrzeć również na stronę samego Forbecka.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget