Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2012: GRAmel pierwszym sponsorem!

Pomimo kłopotów z jakimi boryka się Piotr Koryś z wydawnictwa GRAmel, w tym roku będzie nie inaczej. GRAmel jak zwykle przygotuje dla Was moc prezentów z okazji trzeciego Dnia Darmowych Gier Fabularnych 2012GRAmela nie muszę Wam przedstawiać. Jeśli jednak zajrzy tu ktoś niezorientowany przypomnę informacje ze strony polskiego wydawcy Savage Worlds. 
I dodam  kilka słów ode mnie.

Firmę tworzy grupa fanów Savage Worlds, którzy chcą tę mechanikę promować w naszym kraju. Jej trzon stanowi trzech zapaleńców: Piotr Koryś (Edytor Linii Savage Worlds w wydawnictwie Pinnacle Entertainment Group), Tomasz Z. Majkowski (autor, tłumacz, redaktor i fan gier fabularnych) oraz Michał Smaga (fan gier fabularnych, tłumacz Savage Worlds Explorer’s Edition i kart postaci do Świata Mroku, magik od składania PDFów). Wśród osób mocno zaangażowanych w projekt są między innymi: Magda Partyka i Marta Poludnikiewicz (Wiedźmy, graficzki i damy), Gabriela Zielińska (tłumaczenia i dobre rady Cioci Gaby), Przemek ‘Cybrasty’ Bednarski (tłumaczenia, przygody, dobre rady, zamorskie przyprawy), Jakub Góra (dobry duch, chciał nawet załatwić outsourcing wywozu śmieci), Jagmin (karciany cudotwórca), Adrian Kuc (porady i wsparcie merytoryczne), Michał Sołtysiak (znany i uznany tłumacz, autor i wiking), Tomasz Smejlis (świetny specjalista od tekstów, Evernighta i świecenia w słońcu). Andrzej ‘Enc’ Stój (NEMEZIS – i wszystko jasne!), Ireneusz Winnicki (składacz i magik grafik), Tomasz Tworek (grafik), oraz Szeryf i Simon (szeroko pojęte wsparcie techniczne). Za stronę internetową, forum, sklep oraz wszelką pomoc w sprawach, o których Ramel nie ma pojęcia, odpowiedzialny jest Łukasz “Chavez” Maludy. Postaramy się dostarczyć naszym fanom najwyższej jakości produktów – od polskiej edycji podręcznika podstawowego Savage Worlds, poprzez gry oparte na tej mechanice, aż po przygody z serii Brawurowych Opowieści i różne pomoce dla graczy.
Nieco prywaty o GRAmelu...
Moja pierwsza polskojęzyczna wersja SWEPl
Trzy lata temu miałem permisję od Randego Mosiondza na publikację opracowania na podstawie jego konwersji Savage Warhammer ze strony Savage Heroes. W międzyczasie Piotr Koryś powiadomił mnie o tym że zamierza wydać SWEX w polskiej wersji językowej.
Ucieszyłem się bowiem w końcu pojawiła się szansa na wydanie pierwszego polskiego systemu uniwersalnego. Warto zauważyć że po dziś dzień jedynego.
Piotr nalegał abym nie publikował Savage Warhammer do momentu pojawienia się SWEPl. Przeciągało się to w czasie, a gotowy tekst wisiał w wersjach roboczych i nieco mnie to mierziło.

Savage Warhammer PL znajdziecie w tych miejscach: 


Mniej więcej w okolicach maja-czerwca 2009 Piotr zaprosił mnie do grupy dyskusyjnej, na której rozprawiano o polskiej wersji Savage Worlds. Po dziś dzień nie wiem skąd się tam wziąłem - nie jestem tłumaczem, redaktorem, ani korektorem. Co więcej moja opinia o Savage Worlds była obiegowa, podobnie jak i o innej grze PEG: Deadlands. Jedyne z czym kojarzyłem te systemy to Przewagi i Zawady, które zerżnąłem do mojego Diametralnie Uniwersalnie Piramidalnego Systemu, na przełomie wieków. W sumie nijak nie przyczyniłem się do wydania polskiej wersji językowej Savage Worlds. Mogłem tylko na blogu wspomnieć że niedługo pojawi się gra, która namiesza na polskim rynku gier fabularnych.
Wspomniałem i chyba się nie pomyliłem.

Potem wiecie sami jak już się to potoczyło - Piotr wydał sporo settingów, wskrzesił Nemezis, które wygrało owiany złą sławą Megakonkurs, eksportował na Zachód kilku polskich autorów, jego produkty pojawiły się jako jedne z pierwszych w sklepie Drive Thru RPG, zorganizował konkurs, w trzy wyłonione w nim settingi ukażą się drukiem.
W krótkim czasie stał się najbardziej lubianym (przez e-fundom na pewno) wydawcą w RP.

Nie tak dawno Piotr ogłosił przesunięcie swoich na rynek angielskojęzyczny. Patrząc na to z ekonomicznego punktu widzenia - zupełnie zrozumiałe. Przyglądając się temu jako fan RPG -wielka to strata, a nawet i niesmak.

W sumie nie wiem czy w Polsce można by znaleźć tuzin adwersarzy GRAmela.
Poza ludźmi z "branży Pojehów" w liczbie jeden, czy nawet pół.

Sprawdź te strony i pamiętaj o 16.06.2012 r.
Wydawnictwo GRAmel
GRAmel na Facebooku

Ostatni taki event na Ziemi !

Po raz trzeci polscy fani gier fabularnych będą mieli pretekst, by opublikować w sieci swe materiały, sprezentować RPG-owy upominek pokaźnej grupie czytelników, skorzystać z akcji promocyjnych większych i mniejszych wydawnictw. Dzień Darmowych Gier Fabularnych – zbiegający się założeniami z Free RPG Day – zdołał w ciągu minionych edycji zmobilizować zarówno wydawców, jak i branżowe sklepy i serwisy, bloggerów czy zdystansowanych na co dzień użytkowników, wykraczając przy tym poza sieć i polskich czytelników, osiągając też sukcesy w „papierowej” postaci. 

Dzięki fanowskiej mobilizacji oraz akcjom promocyjnym wydawnictw takich jak GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir i Portal, koordynatorzy projektu zebrali grubo ponad tysiąc stron artykułów, systemów autorskich, dodatków etc., głównie osiągalnych w postaci plików PDF. Liczba egzemplarzy podręczników i czasopism przesłanych do uczestników dobiega setki, zaś część tekstów pojawiła się w językach angielskim i hiszpańskim, przygotowując zachodni rynek na spotkanie z polskimi kolonialistami.

DDGF jest czasem zarówno początków nowych inicjatyw, jak i zwieńczeń – do darmowych gier fabularnych opublikowanych w ramach wcześniejszych edycji należą między innymi: Poza Czasem, Trójca oraz dodatki do już istniejących tytułów, jak np. Czas Waśni. Opublikowana antologia dwunastu pierwszych edycji Karnawału Blogowego jest tylko jednym z wielu obszernych projektów, które wzbogaciły „polskie święto RPG-owców”.

Jeżeli chcesz wypromować swój system, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swą pracą z graczami, skontaktuj się z nami przez mail borejko [at] gmail.com, a jeżeli po prostu chcesz sobie poczytać bądź czujny 16 czerwca 2012 roku!

Jesteśmy na Facebooku, na G+ też
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget