DDGF 2012: Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru kolejnym sponsorem

Pośród sponsorów Dnia Darmowych Gier Fabularnych 2012 dotychczas znalazły się takie firmy jak:

  • wydawnictwo gier fabularnych GRAmel 
  • wydawnictwo zajmujące się literaturą, czyli Fabryka Słów
  • wydawnictwo znane nie tylko z komiksów, czyli Egmont

Czas na przedstawienie kolejnego wydawnictwa odpowiedzialnego za gry paragrafowe. Będzie nim Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru, wydające między innymi pismo Masz Wybór.


Masz Wybór jest jedynym w Polsce pismem poświęconym interaktywnym, fabularnym gałęziom kultury. Skupiamy się na utworach, które umożliwiają czytelnikowi wpływ na historię prezentowaną przez autora. Głównym, choć niejedynym, obiektem naszego zainteresowania są gry książkowe (gry paragrafowe, gamebooki) i filmy interaktywne. Pismo prowadzi też działalność wydawniczą. Podległe mu Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru od grudnia 2010 roku opublikowało 6 gier książkowych, w tym pierwsze w Polsce przystosowane do komfortowej lektury na czytnikach elektronicznych.
Ostatni taki event na Ziemi !

Po raz trzeci polscy fani gier fabularnych będą mieli pretekst, by opublikować w sieci swe materiały, sprezentować RPG-owy upominek pokaźnej grupie czytelników, skorzystać z akcji promocyjnych większych i mniejszych wydawnictw. Dzień Darmowych Gier Fabularnych – zbiegający się założeniami z Free RPG Day – zdołał w ciągu minionych edycji zmobilizować zarówno wydawców, jak i branżowe sklepy i serwisy, bloggerów czy zdystansowanych na co dzień użytkowników, wykraczając przy tym poza sieć i polskich czytelników, osiągając też sukcesy w „papierowej” postaci. 

Dzięki fanowskiej mobilizacji oraz akcjom promocyjnym wydawnictw takich jak GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir i Portal, koordynatorzy projektu zebrali grubo ponad tysiąc stron artykułów, systemów autorskich, dodatków etc., głównie osiągalnych w postaci plików PDF. Liczba egzemplarzy podręczników i czasopism przesłanych do uczestników dobiega setki, zaś część tekstów pojawiła się w językach angielskim i hiszpańskim, przygotowując zachodni rynek na spotkanie z polskimi kolonialistami.


DDGF jest czasem zarówno początków nowych inicjatyw, jak i zwieńczeń – do darmowych gier fabularnych opublikowanych w ramach wcześniejszych edycji należą między innymi: Poza Czasem, Trójca oraz dodatki do już istniejących tytułów, jak np. Czas Waśni. Opublikowana antologia dwunastu pierwszych edycji Karnawału Blogowego jest tylko jednym z wielu obszernych projektów, które wzbogaciły „polskie święto RPG-owców”.


Jeżeli chcesz wypromować swój system, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swą pracą z graczami, skontaktuj się z nami przez mail borejko [at] gmail.com, a jeżeli po prostu chcesz sobie poczytać bądź czujny 16 czerwca 2012 roku!


Jesteśmy na Facebooku, na G+ też
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget