DDGF 2012: Fabryka Słów kolejnym sponsorem!


Kolejnym sponsorem Dnia Darmowych Gier Fabularnych jest wydawnictwo Fabryka Słów. Wydawnictwo, które uruchomiło serię książek (Fabryka w grze) osadzonych w światach różnorakich gier wideo. Pojawiły się w tej serii książki Davida Gaidera z serii Dragon Age, Karen Traviss Gears of War, Mass Effect i wiele wiele innych. Dzięki uprzejmości Fabryki Słów praktycznie wszystkie te książki były dostępne tutaj dla Was w rozlicznych konkursach sponsorowanych przez to wydawnictwo.


W czerwcu wydawnictwo rozpocznie kolejny cykl, który zapewne ucieszy miłośników tradycyjnych, papierowych gier. Będą to książki osadzone w realiach gry fabularnej Warhammer 40 000. 
Warto nadmienić, iż  Fabryka Słów jest sponsorem Dnia Darmowych Gier Fabularnych już po raz drugi.
Fabryka Słów powstała w roku 2001.Naszym celem od początku było wydawanie dobrej polskiej fantastyki, w czasach gdy na księgarskich półkach dominowały produkowane masowo tytuły zagraniczne. Pomysł okazał się trafiony i książki Fabryki szybko zyskały popularność wśród czytelników, a samo wydawnictwo stało się jednym z głównych wydawców szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. Marką wydawniczą rozpoznawaną i komentowaną na rynku wydawców, wśród krytyków literackich, czytelników i w mediach.
Nasz profil wydawniczy obejmuje różne konwencje literatury fantastycznej: Science Fiction, klasyczną Fantasy, Historię alternatywną, Horror, a także rozmaite krzyżówki międzystylowe. Stworzyliśmy szereg serii wydawniczych, w których prezentujemy najnowsze teksty autorów uznanych, promujemy obiecujących debiutantów, a także — co unikalne na naszym rynku — przedstawiamy krytykę i eseistykę poświęconą fantastyce jako zjawisku literackiemu.
W chwili obecnej Fabryka Słów poszerza swoją działalność. Powstają nowe serie wydawnicze związane z publicystyką oraz fotografią. Rodzą się nowe przedsięwzięcia m.in. Fabryka Słów na kanale YouTube i portalach społecznościowych.Cel pozostaje ten sam - polecać i oddawać w ręce czytelnika książki, pod każdym względem najwyższej jakości.

Po raz trzeci polscy fani gier fabularnych będą mieli pretekst, by opublikować w sieci swe materiały, sprezentować RPG-owy upominek pokaźnej grupie czytelników, skorzystać z akcji promocyjnych większych i mniejszych wydawnictw. Dzień Darmowych Gier Fabularnych – zbiegający się założeniami z Free RPG Day – zdołał w ciągu minionych edycji zmobilizować zarówno wydawców, jak i branżowe sklepy i serwisy, bloggerów czy zdystansowanych na co dzień użytkowników, wykraczając przy tym poza sieć i polskich czytelników, osiągając też sukcesy w „papierowej” postaci. 

Dzięki fanowskiej mobilizacji oraz akcjom promocyjnym wydawnictw takich jak GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir i Portal, koordynatorzy projektu zebrali grubo ponad tysiąc stron artykułów, systemów autorskich, dodatków etc., głównie osiągalnych w postaci plików PDF. Liczba egzemplarzy podręczników i czasopism przesłanych do uczestników dobiega setki, zaś część tekstów pojawiła się w językach angielskim i hiszpańskim, przygotowując zachodni rynek na spotkanie z polskimi kolonialistami.

DDGF jest czasem zarówno początków nowych inicjatyw, jak i zwieńczeń – do darmowych gier fabularnych opublikowanych w ramach wcześniejszych edycji należą między innymi: Poza Czasem, Trójca oraz dodatki do już istniejących tytułów, jak np. Czas Waśni. Opublikowana antologia dwunastu pierwszych edycji Karnawału Blogowego jest tylko jednym z wielu obszernych projektów, które wzbogaciły „polskie święto RPG-owców”.

Jeżeli chcesz wypromować swój system, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swą pracą z graczami, skontaktuj się z nami przez mail borejko [at] gmail.com, a jeżeli po prostu chcesz sobie poczytać bądź czujny 16 czerwca 2012 roku!

Jesteśmy na Facebooku, na G+ też
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget