RPG Kickstarters

RPG Kickstarters to nowy blog na Tumblr.

Jego założenie jest niezwykle proste - gromadzić wszelkie projekty RPG zamieszczane na Kickstarterze (opierającym się o crowd funding).
RPG Kickstarters został założony wczoraj przez Morrusa z EnWorld, tak aby scentralizować wszelkie linki do nowych projektów zamieszczanych na forach, na Twitterze, Facebooku, G+ i w innych miejscach sieci.
Można subskrybować kanał RSS, lub po prostu odwiedzać co jakiś czas stronę RPG Kickstarters.
Oczywiście można również dołączyć swoje lub znalezione projekty.

I jeszcze kilka słów o crowdfundningu w Polsce.
Jakiś czas temu Seji na Bagnie informował o tekście dotyczącym redaktora Histmaga za publiczną internetową zbiórkę pieniędzy na działalność portalu. pt. Internetowy crowdfunding, a przepisy o zbiórkach publicznych - wyrok Sądu Rejonowego w Krakowie.

Z kolei pan Karol Król w jednym z wątków na AntyWeb dotyczącym finansowania społecznościowego ("To ci sami piraci i „złodzieje” właśnie uzbierali 850 tysięcy dolarów dla twórców komercyjnej gry") tchnął jednak nieco optymizmu w rozwój crowfundingu w Polsce.

W odpowiedzi na komentarz sieciobywatela:
Tylko że w Polsce crowdfunding nie jest uregulowany prawnie, można mieć potem kłopoty w sądzie administracyjnym za nielegalną zbiórkę. I to warto np. pytać rządzących przy okazji kolejnej debaty. O konkretne ustawy lub ich brak.
mogliśmy przeczytać:
Faktycznie ta kwestia nie jest uregulowana, a już zwłaszcza nie polecam prób oferowania udziałów (crowdfunding finansowy, udziałowy) na własną rękę, bo może się to skończyć szybką wizytą KNFu i innych organizacji.Finansowanie społecznościowe w ramach polskiego prawa jest jednak możliwe, mimo braku szczegółowej wykładni i niebawem wystartuje kilka projektów tego typu na skalę znacznie większą, niż wszystkie dotychczasowe. Prowadzone są też rozmowy z MSWiA i MCiA, które przejmuje część obowiązków związanych min. ze zbiórkami publicznymi.
... Rozmowy z administracją pewnie długo, ale poważny portal finansowania społecznościowego wystartuje już niebawem (1-3 mies.), dzięki backupowi poważnej kancelarii i inwestorów. Ktoś się w końcu za to wziął poważnie :)

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget