Radia "okołofantastyczne" w Polsce

Wróciłem do mojego tekstu sprzed roku o audycjach i podcastach. I wcale się nie zdziwiłem. Z wymienionych tam regularnych audycji o grach fabularnych nie pozostała żadna.
Z fantastycznymi programami w radiu jest równie krucho.
Przeznaczone dla graczy k20 jest w stanie permanentnej reanimacji albo i reorganizacji (podobnie jak podcast Arathiego). Podcast k20 nie pojawia się już w odstępach cotygodniowych, a sporadycznie - ostatni ukazał się w połowie lutego: Lubię grać z noobami

Przypomnienie o Fantastycznie w TOK.fm, audycji prowadzonej przez Marcina Graczyka i znanego skądinąd Marcina Zwierzchowskiego przychodzi mi co sobotę SMSem na telefon. Cóż z tego skoro pora i dzień wybitnie nie zachęca do słuchania radia, a z podcastami z tej audycji już krucho - ostatni opublikowano 29.10.11. Wydaje mi się również, że na stronie TOK.fm było ich więcej i gdzieś się zapodziały.

Ostatnią deską ratunku było radio Wnet, prowadzone przez jednego z moich ulubionych satyryków polskich - Grzegorza Wasowskiego. Zaglądam tam co jakiś czas regularnie z nadzieją, że wróci świetna audycja Czytam! Tutaj również bez zaskoczenia  - nie jest aktualizowana już od czerwca (choć ostatnio i tak wróciłem do wysłuchania świetnej audycji z Ursulą Le Guin).
Niemniej jednak gdybym tam nie zaglądał regularnie z uporem maniaka nie znalazłbym takiej oto perełki jak Gry (zdecydowanie polecam!) Zofii Wojciechowskej, które czyta autorka tekstów Hanna Brakoniecka.

Pozwoliłem sobie napisać i do Marcina Zwierzchowskiego i radia Wnet. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Z kolei czwórkowa RozGRYwka skupia się wyłącznie na grach planszowych i grach wideo. Jak przystało na płatne radio są i  podcasty, a sama audycja pojawia się kilka razy w tygodniu (często występuje w niej Miłosz Brzeziński, znany bardziej jako autor Skrótu do R'lyeh).
Tyle że materiałów dotyczących planszówek i gier komputerowych w sieci znaleźć można sporo. Albo jeszcze więcej. Jednak radiowa czwórka gry prezentuje cyklicznie, profesjonalnie i regularnie. To wielki plus.

Oto co odpowiedział mi Piotr Burzykowski, założyciel wydawnictwa Locworks, współzałożyciel serwisu grybezprądu.pl:
Uczestnictwo Błażeja Kubackiego, redaktora naczelnego serwisu grybezprądu.pl, w cyklu RozGRYwka stacji Czwórka, czyli Programu 4 Polskiego Radia, jest dziełem szczęśliwego zbiegu okoliczności. Jestem wydawcą gry Chez Geek i dystrybutorem gier planszowych Rallyman i Toc Toc Woodman. Ekipa Czwórki zwróciła się do mnie z propozycją recenzji moich tytułów w ramach nowego cyklu o grach planszowych. Ponieważ w tym samym okresie startował serwis grybezprądu.pl, zapytałem się ekipę Czwórki o możliwość współpracy merytorycznej. Szybko skontaktowali się z Błażejem, który już pracował zarówno w radiu, jaki i w telewizji, i został on jednym z ekspertów, którzy wypowiadają się na temat gier recenzowanych w Czwórce.
Lepiej wydaje się być z gadającymi głowami w TV. Jest AltBay.tv, są gry fabularne Khakiego i cała masa videocastów poświęconych grom planszowym.
A stworzyć dobry podcast nie wydaje się być trudne: Jak stworzyć dobry podcast RPG?

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget