Kryształy Czasu - Wersja Oryginalna

Kiedy wczoraj dowiedziałem się o kolejnym zamieszaniu na krysztalyczasu.pl (Reanimacja czy eutanazja?) próbowałem bezskutecznie skontaktować się z telefonicznie z Autorem pierwszej polskiej gry fabularnej. Dziś odpisał mi via mail  oraz na forum krysztalyczasu.pl. Podzielił się swoimi planami co do KC NEXT (nazwa oczywiście nazwa moja, autor pisze o niej Kryształy Czasu - Wersja Oryginalna). 

Sytuacja wygląda nastepująco.
Powstaje powieść w realiach Kryształach Czasu, a jej autorem jest oczywiście Artur Szyndler. Docelowo powieść (pierwszy tom) ma liczyć sobie 500 stron. O dosyć niefortunnej próbce talentu pisarskiego autora KC wspominałem w tym miejscu. Teksty przechodzą korektę, dwanaście zaufanych osób przygląda się im krytycznie zaś krytyk literacki, który je widział porównał  je do tekstów "w stylu Hitchcocka".
"Ostatnim razem było 17 rozdziałów teraz 32. W sumie to około 170 stron tekstu. Powieść jest pisana w stylu przygodowo - intrygowym. Coś jakby połączyć przygody Drizzt Do,Urdena, Gotreka i niuanse z Gry o tron."
Kryształy Czasu - Wersja Oryginalna. Zwolennicy zmian będą rozczarowani, konserwatywni KCtowcy usytasfakcjonowani. Innowacje w KC to raptem kilka procent zmian. Przykładowy tekst którego MiM nie opublikował, a winien znaleźć się w partiach tekstu poświęconych Kryształom Czasu to Bogowie na Archipelagu Centralnym
Mamy już kompletny układ podręcznika. Po kolei kończymy z synem rozdział po rozdziale. Wprowadzam oryginalne materiały sprzed czasów Magi i Miecza. W niektórych miejscach przygotowałem kilka drobnych, ale istotnych zmian. Ukończone i gotowe do przetestowania w trakcie sesji (przez ewentualne grupy testowe) są innowacje w strefie takich rozdziałów jak:
  • Losowanie postaci,
  • Doświadczenie, 
  • Karta Cech
  • Wiara i Bogowie (po 3 na charakter)
  • Profesje (25; po 5 na kastę)
Niedługo zabierzemy się do Walki i Podróży morskich. Dział Historii archipelagów i ich geografii, musi poczekać na pierwszy tom powieści ponieważ musi wszystko idealnie współgrać.
Ostatnia najbardziej istotna wiadomość to forma komunikacji z Autorem, będzie identyczna niczym 20 lat temu, kiedy to można było dzwonić w określonych godzinach  w jeden określony dzień tygodnia. Tym razem telefon zastąpi Skype, a rozmawiać z Arturem Szyndlerem będzie można po godzinie 20.00 w niedzielę.

Więcej informacji w tym wątku na forum poświęconym Kryształom Czasu oraz tej wieści.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget