Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2012!


To już za trzy miesiące! W obliczu nadchodzącej Apokalipsy, to ostatnia taka okazja  na Ziemi na udostępnienie darmowych materiałów do RPG !

Jeden z najciekawszych eventów społeczności RPG - Dzień Darmowych Gier Fabularnych odbędzie się 16 czerwca 2012 (podobnie jak jego inspiracja - Free RPG Day).
To doskonały okres czasu aby przygotować swoje darmowe materiały lub przyczynić się chociaż do rozpropagowania tej imprezy pośród swoich znajomych.

Na dobry początek:
- możesz polubić stronę DDGF 2012, G+
- zapoznać się z informacjami o poprzedniej edycji i jej hojnych sponsorach.
- opublikować wieść na zaprzyjaźnionym serwisie, blogu, portalu, lub chociaż dołączyć w widocznym miejscu poniższe logo 125*125.
- odwiedzić strony GRAmela, Kuźni Gier, Portala, Menhira, Bullet Books, Fabryki Słów i innych kluczowych sponsorów poprzednich edycji. CHWALMY PANÓW!
- zapoznać się z darmowymi materiałami elektronicznymi, zebranymi przez Aureusa w 2012 roku.
- Knuć & Kminić czym zaskoczyć fanów RPG 16 czerwca 2012
- Współdziałać & Współpracować na FB.

Niecałe sto dni !

Ostatni taki event na Ziemi !


Po raz trzeci polscy fani gier fabularnych będą mieli pretekst, by opublikować w sieci swe materiały, sprezentować RPG-owy upominek pokaźnej grupie czytelników, skorzystać z akcji promocyjnych większych i mniejszych wydawnictw. Dzień Darmowych Gier Fabularnych – zbiegający się założeniami z Free RPG Day – zdołał w ciągu minionych edycji zmobilizować zarówno wydawców, jak i branżowe sklepy i serwisy, bloggerów czy zdystansowanych na co dzień użytkowników, wykraczając przy tym poza sieć i polskich czytelników, osiągając też sukcesy w „papierowej” postaci.

Dzięki fanowskiej mobilizacji oraz akcjom promocyjnym wydawnictw takich jak GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir i Portal, koordynatorzy projektu zebrali grubo ponad tysiąc stron artykułów, systemów autorskich, dodatków etc., głównie osiągalnych w postaci plików PDF. Liczba egzemplarzy podręczników i czasopism przesłanych do uczestników dobiega setki, zaś część tekstów pojawiła się w językach angielskim i hiszpańskim, przygotowując zachodni rynek na spotkanie z polskimi kolonialistami.

DDGF jest czasem zarówno początków nowych inicjatyw, jak i zwieńczeń – do darmowych gier fabularnych opublikowanych w ramach wcześniejszych edycji należą między innymi 3k10, Poza Czasem, Trójca oraz dodatki do już istniejących tytułów, jak Czas Waśni. Opublikowana antologia dwunastu pierwszych edycji Karnawału Blogowego jest tylko jednym z wielu obszernych projektów, które wzbogaciły „polskie święto RPG-owców”.

Jeżeli chcesz wypromować swój system, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swą pracą z graczami, skontaktuj się z nami przez mail borejko [at] gmail.com, a jeżeli po prostu chcesz sobie poczytać – do usłyszenia 16 czerwca 2012 roku!

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget