Role Playing G+

Internetowe sieci społecznościowe mają swoje zalety i wady.Są i przekleństwem i dobrodziejstwem. Nie sposób przejść obok nich bezobojętnie. "Zabijają społecznościówki" takie jak Pff+.
Tyle frazesów.

Do FB podchodziłem z podobnym nastawieniem jak do NK i po dziś dzień to się nie zmieniło. Chcąc, nie chcąc zaglądam tam z różnych przyczyn: śledzę Flejmowy Biuletyn, dzięki zaproszeniom mogę uczestniczyć w Fajnych Betach gier takich jak np. Neverwinter czy wcześniejszy D&D. Można też Fajnie Bździć zatruwając bzdetami wall znajomym. Mam tam kilka stron:
i oczywiście swój profil.

By nie wspomnieć o kilku grupach, raczej prywatnych.
Chcąc czy nie chcąc, musisz tam być.

Z niecierpliwością czekałem na alternatywę, czyli Diasporę. Okazała się świetna! Dla mnie problematyczna jednak okazała się mała społeczność, zorientowana na gry.
I tu pojawił się G+, który podkradł fajne patenty Diaspory, przede wszystkim Aspekty, które nazwał Kręgami. Dorzucił szczyptę intuicyjności i otrzymaliśmy w ten sposób G+.
G+ rozwija się w szaleńczym tempie, ma już około 100 milionów użytkowników - w porównaniu z FB, które z pół roku temu miało około 900 milionów. Kilka dni temu G+ otrzymało nagrodę na najlepszą sieć społecznościową 2011, jest naprawdę łatwo konfigurowalne, znaleźć tam można najbardziej znanych projektantów gier i pisarzy oraz tych niszowych. Na wyróżnienie zasługują opcje selekcjonowania udostępnianych treści i tych czytanych.
Jeszcze ciekawszą opcją jest udostępnianie Kręgów, co stało się popularne ostatnio na kilku zachodnich blogach o RPG. Dzięki tej opcji jednym kliknięciem możemy udostępnić konkretne kręgi naszym znajomym zainteresowań tak jak np. uczyniłem to ja - możecie znaleźć je w tym miejscu (Kręgi: Gry wideo i Role Playing Games)
Bierzcie i serfujcie z tego wszyscy!
Podobnie jak na FB, znajdziecie tam kilka stron, które uruchomiłem:


i mój profil.

Nie da się ukryć, na G+ znajdziemy wyższy poziom dyskusji i tu przychylam się do opinii zawartej na znanej graczom RPG stronie 6d6:
On Google+ there is a culture where OSR grognards, 4e players and indie gamers can all rub shoulders without the normal frictions and rancour that poisons many online communities. The level of discourse is higher and more polite than is found elsewhere, probably a result of Google’s name policy and the features of the network like circles, .
Podsumowanie zaczerpnę zaś z Wydaję.pl, bo można je odnieść również do społeczności RPG:
Podsumowując, największą zaletą Google+ jest możliwości segregowania informacji, które trafią do przyjaciół, fanów, wydawcy i innych pisarzy. Możesz pisać różne rzeczy do różnych kręgów i efektywniej rozwijać swoją promocję w internecie. Dostęp do znanych osób, inspirujących Cię twórców, ale i wydawców, krytyków też jest o wiele łatwiejszy. Google+ bardziej niż Facebook skraca dystans pomiędzy nieznajomymi, na czym możesz tylko zyskać (a Twoja książka również J).

Nie sposób nie zauważyć, że G+ perfekcyjnie śledzi też nasze poczynania. Oczywiście gdybym miał moc ASa przeniósłbym wszystkich do Diaspory, niestety zostaliśmy skazani na Google. Nawet jeśli nie interesujesz się Google i jego aplikacjami, ono interesuje się Tobą.
Chcąc czy nie chcąc, będziesz tam.

Tymczasem więc wszystkie informacje, o których nie piszę tutaj, trafiają na stronę G+ GRYFABULARNE.BLOGSPOT.COM. Cześć z nich dociera do Twittera i FB, cześć nie.
PS. Nieprzypadkowo pojawiły się te dwa wpisy pod rząd (wczoraj pisałem o blogspocie) Przez sześć lat prowadzenia tego bloga (a wcześniej innych) zebrałem trochę doświadczeń związanych z popisywaniem blogaska. Kilku osobom pomagałem w ten czy inny sposób, bądź podsuwałem wskazówki dotyczące prowadzenia niszowego bloga. Jeśli macie jakieś pytania - odpowiem w miarę swoich możliwości. Od razu uprzedzam: nie znam się na żadnych sztuczkach SEO, nie oczekujcie też informacji na temat jak zarabiać na swoim blogu o RPG.
Wasz Wujek Dobra Rada
photo credit: mallix via photopin cc

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget