Nominacje Nebula 2011

Poznaliśmy nominacje za rok 2011 do prestiżowych nagród Nebula, przyznawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Fantasy i SF (Science Fiction Writers of America). Laureaci zostaną wyłonieni w trakcie 19 maja w hotelu Hyatt Regency Crystal City w Arlington (Virginia). Lista utworów nominowanych w poszczególnych kategoriach:

Powieść 
God’s War, Kameron Hurley (Night Shade)
The Kingdom of Gods, N.K. Jemisin (Orbit US; Orbit UK)
Firebird, Jack McDevitt (Ace)
Embassytown, China Miéville (Del Rey)
Mechanique: A Tale of the Circus Tresaulti, Genevieve Valentine (Prime)
Among Others, Jo Walton (Tor)

Mikropowieść
‘‘With Unclean Hands’’, Adam-Troy Castro (Analog 11/11)
‘‘The Ice Owl’’, Carolyn Ives Gilman (F&SF 11-12/11)
‘‘The Man Who Bridged the Mist’’, Kij Johnson (Asimov’s 10-11/11)
‘‘Kiss Me Twice’’, Mary Robinette Kowal (Asimov’s 6/11)
‘‘The Man Who Ended History: A Documentary’’, Ken Liu (Panverse Three)
Silently and Very Fast, Catherynne M. Valente (WSFA)

Nowela
 ‘‘Six Months, Three Days’’, Charlie Jane Anders (Tor.com 6/8/11)
‘‘The Old Equations’’, Jake Kerr (Lightspeed 7/11)
‘‘What We Found’’, Geoff Ryman (F&SF 9-10/11)
‘‘The Migratory Pattern of Dancers’’, Katherine Sparrow (GigaNotoSaurus 7/11)
‘‘Sauerkraut Station’’, Ferrett Steinmetz (GigaNotoSaurus 11/11)
‘‘Fields of Gold’’, Rachel Swirsky (Eclipse 4)
‘‘Ray of Light’’, Brad R. Torgersen (Analog 12/11)

Opowiadanie
‘‘Her Husband’s Hands’’, Adam-Troy Castro (Lightspeed 10/11)
‘‘Mama, We Are Zhenya, Your Son’’, Tom Crosshill (Lightspeed 4/11)
‘‘Shipbirth’’, Aliette de Bodard (Asimov’s 2/11)
‘‘Movement’’, Nancy Fulda (Asimov’s 3/11)
‘‘The Axiom of Choice’’, David W. Goldman (New Haven Review Winter ’11)
‘‘The Paper Menagerie’’, Ken Liu (F&SF 3-4/11)
‘‘The Cartographer Wasps and the Anarchist Bees’’, E. Lily Yu (Clarkesworld 4/11)

Nagroda Bradbury’ego
The Adjustment Bureau
Attack the Block
Captain America: The First Avenger
Doctor Who: ‘‘The Doctor’s Wife’’
Hugo
Midnight in Paris
Source Code

Nagroda Andre Norton:
Ultraviolet, R.J. Anderson (Orchard UK; Carolrhoda)
Chime, Franny Billingsley (Dial)
The Girl of Fire and Thorns, Rae Carson (Greenwillow; Gollancz as Fire and Thorns)
The Boy at the End of the World, Greg van Eekhout (Bloomsbury USA)
Everybody Sees the Ants, A.S. King (Little, Brown)
Akata Witch, Nnedi Okorafor (Viking)
The Freedom Maze, Delia Sherman (Big Mouth House)
Daughter of Smoke & Bone, Laini Taylor (Little, Brown)

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget