Gry: SOPA/PIPA i Super SOPA Bros

Zaangażowanych gier niezależnych wideo powstaje dosyć sporo,  kilkukrotnie zresztą o nich wspominałem. Mam tu na myśli gry tworzone w duchu niezależności, nie zaś gry pokroju "pay...pay...pay..." lub tytuły indie przy których pracuje kilkadziesiąt osób. Skoro nazwa indie się sprzedaje, to dlaczego Activision firma istniejąca ponad 30 lat na rynku, związana praktycznie z tytułami AAA, takich preparować nie może?
Grunt śliski i nie mam go zamiaru go szerzej poruszać.


Do gier niezależnych wyrosłych na fali protestów przeciwko ACTA niewątpliwie można zaliczyć krótką narrację pt. SOPA/PIPA. Gra jest stosunkowo świeża, powstała 20 stycznia. Początkowo może wydać się  nieco monotonna (jak i inne gry tego autora). Warto jednak poświęcić te kilka minut na grę, a jeszcze lepiej zanurzyć się w kilka starszych gier Beana. To tylko kilka minut, a przecież chcemy przecież krótszych gier, jak stwierdził w kwietniu Jesper Jull...
Zresztą trudno oprzeć się grze, która rozpoczyna się w ten sposób, jak na załączonym zrzucie po prawej stronie ?

Idąc dalej nie trudno natrafić na NoLan Labs i autora, którego można znać z wcześniejszych produkcji,  np.: Shakespeare Battle Game czy Cookie Chase.
Wymowa jego Super SOPA Bros sięga do kultowego Mario, więc niewiele więcej trzeba pisać.

Strona NoLan Labs 


Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget