Trwa KB RPG# 27 i głosowanie na almanach blogowy #2

Trwa Karnawał Blogowy ed. 27oraz głosowanie na najciekawsze wpisy, które znajdą się w Almanachu Blogowym !!!Tematem dwudziestej siódmej edycji jest osobowość i charakter postaci.

Dziwi mnie że przez tyle edycji nikt nie podjął tego tematu, który ma nieliche znaczenie w grach fabularnych. O ile współczynniki determinują szansę powodzenia naszych akcji i występują po dziś dzień w większości gier, to osobowość i charakter postaci na przestrzeni dziejów ewoluował i zmieniał się.

Początkowo wystarczał stosunek postaci względem idei dobra i zła oraz porządku i chaosu. Były
cechy osobowości w CP 2020, były archetypy osobowości w Wampirze. Obecnie (np. w grach takich jak Wolsung) zespół cech opisujących narodowość, profesje, atrybuty, umiejętności, atuty, przewagi determinują zachowanie w trakcie zabawy. Co więcej premiuje dobre odrywanie tychże cech.
Jest też masa generatorów i artykułów na temat osobowości naszych bohaterów, ich temperamentu, celów, motywacji, cech nadających głębi naszym bohaterom itp. W tej czy innej formie charakter, osobowość naszych postaci występuje po dziś dzień w grach fabularnych.

Czy charakter postaci, osobowość  są istotne przy kreowaniu BG? Czy archetyp jest tylko ogólną wskazówką do odgrywania charakteru postaci? Decyduje o zachowaniu tej postaci w trakcie gry?
Jak wygląda to na Waszych sesjach ? Czy MG egzekwuje kodeks moralny postaci graczy? Jej rysy charakteru, skłonności, lub etyka jest ważna? Jaka jest ich rola archetypów na Waszych sesjach? Czy jako MG zwracasz uwagę na to jak gracze odgrywają role swoich postaci i ich archetypy? A może ich rola jest marginalna? Liczą się tylko wymierzalne osiągnięcia wyznaczone przez współczynniki i los ?

Więcej informacji na ten temat, znajdziecie w tym tekście.

Zachęcam też do oddania głosu w ankiecie mającej na celu wyłonienie najciekawszych tekstów wpisów zamieszczonych na blogach w ramach Wybierz dwa wpisy blogowe, które Twoim zdaniem najciekawiej przedstawiały temat konkretnej edycji (w każdym polu powinno się wpisać po dwa typy) Wystarczy że w każdej z edycji KB wpiszesz nick konkretnego blogera i/lub imię i nazwisko. Jeśli pojawi się tytuł jego wpisu nie zaszkodzi. Wyłonione w ten sposób wpisy znajdą się w Almanachu Blogowym #2. Z góry dziękujemy za odpowiedzi!
 Więcej informacji na temat ankiety znajdziecie w tym tekście.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget