Sprzedaż 2011: Hasbro i Evil Hat Productions (i sonda)

Krótka aktualizacja k1000 słów na św. Antoniego dotycząca sprzedaży dwóch zupełnie różnych firm na rynku gier fabularnych: Hasbro (po części dotyczy więc WotC) i Evil Hat Productions.
O wstępnych wynikach Hasbro za rok 2011 (i czwarty kwartał) dowiedziałem się od erpegowego eksperta Michaela Tresci  z Examinera, który opatrzył dokument Hasbro stosownym komentarzem i wyłonił z tekstu najciekawsze fragmenty.
Znajdziecie go oczywiście w jego kolumnie na łamach Examinera w wpisie pt. Hasbro Q4 2011 earnings emphasize face-to-face and online gaming strategy. Sam oryginalny dokument można znaleźć na stronie Corporate Information Hasbro.

Fred Hicks od dłuższego czasu nie kryje danych statystycznych swojego wydawnictwa Evil Hat Productions i nie inaczej jest tym razem.
Cyfry dotyczące czwartego kwartału znajdziecie go w Jego wpisie zatytułowanym Evil Hat Sales Numbers: Q4.
Dla porównania: pierwszy kwartał, drugi i trzeci roku 2011.

Oczywiście porównanie olbrzymiej korporacji, której częścią jest potentat na rynku RPG czyli Wizard of the Coast z uznaną marką jaką jest Evil Hat Productions nie ma głębszego sensu.

Pozostaje czekać na analizy ubiegłego roku wg. ICv2 i żywą wymianę zdań jak w przypadku Tabletopocalypse Now i innych tekstów z roku 2010.

Krótka sonda na koniec.
Trwa szturm RPG (i trwa mać) czy trwa sztorm RPG (erpegoapokalipsa) ?

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget