So! Pasaran

Jakie konsekwencje dla przeciętnych graczy może mieć ACTA, SOPA, PIPA?
Do 20 grudnia, kiedy czytałem wpis na Neuroglyph uważałem że żadne. I  dalej uważam że podpisanie ACTA niewiele zmieni.

BĄDŹ SZCZĘŚLIWY !!!
JEŚLI JESTEŚ SZCZĘŚLIWY MY RÓWNIEŻ JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI !
 CHCESZ ODNALEŹĆ SZCZĘŚCIE ?
TAK NIE
Porównałem dzisiaj dokument (Z dekretu o stanie wojennym), sprzed niemała trzydziestu lat z stanem obecnym i proponowanym. Oczywiście nie czytałem całego ACTA, dlatego też nie krzyczę wpiekłogłosy na Facebooku: "Epic Fajl! Rany Szatana zabierają nam prawo do głosu !!!" - de facto cały czas możemy szczekać, tyle że na komendę.

Ten historyczny dokument z 1981 roku jest po dziś dzień zrozumiały dla laika - zawarł się na 14 stronach. Dziś w jakiejkolwiek uchwale, dekrecie czy klauzuli musi być wystarczająco tyle tekstu by znalazło się miejsce w dokumencie na znane wszem i wobec "i/lub czasopisma".
Nie wspominając już o małej czcionce przy pożyczce z banku,  z której to fundujesz pośrednio iPada 460 mędrcom Vistuli. Zabawa przy czytaniu regulaminów jak z książką Eco.
Kolosalna różnica w Z dekretu o stanie wojennym to ta mówiąca o zamknięciu wszystkich tytułów prasowych i pozostawieniu wybranych przez siebie. Reszta niewiele różni się od stanu obecnego i ew. przyszłego.


Jakiś rok temu sądziłem, że treści dystopijne zintensyfikują się i będziemy mieć do czynienia z zalewem różnorakich pozycji w TV pokroju: Omega Man na krańcu świata, czy Bojownicy roku 1984 lub Nowy Wspaniały Świat Sieci (ponoć zapowiedziano już sequel popłuczyn Omegi z Willem z Bel Air).
Rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania i miast kolejnego odmóżdżającego serialu o wampirach na Folwarku Zwierzęcym, czy kolejnej gigowej paczki ikonografik (to jest sposób dopiero sposób na powrót do pisma klinowego!) świat jaki znamy z zawędrował na ulice naszych folwarcznozwierzęcych miast.
Takie protesty przeciw ACTA zmuszają jednak do refleksji.


A więc moralizatorsko na koniec, wybaczcie. Nie warto kraść podręczników, nie warto udostępniać ich i nie warto ich pobierać. Logiczną konsekwencją wzrostu sprzedaży gier rolepleying powinien być wyższy nakład kolejnych, a co za tym idzie i tańsze koszty wyprodukowania podręcznika. Czyli teoria zaciskania pasa, tyle że nie wysunięta przez rząd. Przeciwko wydawcy zastrajkujesz portfelem, przeciwko rządowi nie, bo on już nawet nie daje "do ręki" Tobie Twoich pieniędzy (ubezpieczenie... podatek...).
Wracając do gier -zresztą większość startupów czy Jazd Próbnych jest za darmo. Kolekcjonowanie gier sprowadza się do przeciągania ikonek pomiędzy folderami, nie ich czytania, nie wspominając już o graniu.
Warto kupować gry małych wydawnictw - korporacje poradzą sobie same, przykłady z branży gier wideo podawałem ostatnio: oto rząd USA "wspiera" Electronic Arts. Nieco później analitycy wspominają że promocja MMORPG Star Wars mogła kosztować 500.000.000 $. Jak będą mieli mało to poproszą Ciebie o równie idiotyczny podatek od deszczu.
Należy nauczyć się selekcjonować treści, które czytamy, by nie wiedzieć że "jest tylu głupców w internecie". Warto linkować do źródła z którego udostępniamy konkretną treść, wieść, obrazek, muzykę czy cokolwiek innego. Creative Commons się kłania. Ale to wszystko kwestia naszej moralności, a nie wolności (słowa).

I mógłbym tak pewnie w nieskończoność, jednak nie ma sensu. Podział będzie nadal obowiązywał jak to opisywał Lech Jęczmyk w Nowym Średniowieczu. Szlachta. Potem tłuszcza i podgrodzie.
Czy będzie SOPA czy ACTA czy też wielka PIPA.

!!!Ważna wiadomość!!!
MOŻNA NA CIEBIE LICZYĆ OBYWATELU WRÓĆ DO SWOICH ZAJĘĆ ROZKOSZUJ SIĘ WOLNOŚCIĄ W TYM SERWISAMI SPOŁECZNOŚCIOWYMI, KTÓRE DLA CIEBIE TWORZYMY
OTO TWOJA ŚCIEŻKA SZCZĘŚCIA
PAMIĘTAJ!!!
W kolejnym wpisie może czaić się zupełnie za darmo iPad
!!!
Interesuje nas tylko Twoje szczeście !!!


Na koniec. Polecam wpis Paulo Coelho blog, tylko nie wiem czy ma sens polecanie czegokolwiek w zalewie tylu informacji, których nie mamy czasu czytać. Lepiej podchwycić te co lepsze żarty i dłubać elektronicznym dłutem kolejny demotywator.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget