RPG 2011: Suto&Syto


Statystyki bloga podałem kilka dni temu, srebrne gody RPG obchodziłem w poprzednim roku, tak więc świętować nie ma co. Epatować jest bo było i suto i syto.
RPG towarzyszą mi już od 26 lat, blog liczy lat sześć lat, choć wcześniej korzystałem z platformy blogowej Onetu (wtedy w stylu Parteru) i później Opery.

Skończyłem wczraj osiemnastkę (mod. - 20); seria dowodu osobistego A UJ !!!
Okres ortodoksyjnej niezależności przeszedłem w latach 90, tak więc spokojnie można mnie kupić dla idei jak na ten przykład Arłukowcza. Mogę za drobną opłatą umilić czas i nie tańczyć i nie śpiewać. Ważne żeby było suto&syto.

Nekrologów nie mam zamiaru pisać, choć te są dosyć popularne (wśród trzech osób). Enc zresztą ukradł już literki, więc w moim przypadku:
"spał w pokoju nie na karimacie, na krzywy ryj wbił się na konwent jeden, skąd szybko się ewakuował. Sesji zero na kablu, na żywo "właśnie się zastanawiam"
Za wszystkie sesje dziękuję Jemioło - Solidarna Jemioła i Kręcina czuwa.
KellyFamilly dzięki za SS (Syto and Suto).

W roku 2011 na blogu powstało około 700 aktualizacji, poza przestojami kiedy to oddawałem się sportowi narodowemu. Pojawiło się nawet znacznie więcej dłuższych tekstów niż zamierzałem, myślę że czytanie ich sprawiało Czytelnikom przyjemnostkę. Blog subskrybuje ok. 260 użytkowników.

Pojawiło się kilka inspirujących galerii i tyle samo niewypalonych, pojawiło się sporo nowych tekstów z serii Pisarze o RPGRPG na świecie, nieco wywiadów, trochę tekstów odnoszących się do podróży i awanturników, pojawiło się trochę recenzji (tych trafnych i mniej), trochę konkursów, wróciły z  nieodbytu Tetryki.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych. Trudno cokolwiek napisać mi o tym wydarzeniu obiektywnie, bo zaangażowałem się w tę akcję. O ile w roku 2010 udało się zebrać sporo publikacji elektronicznych to w tym rozdawałem podręczniki, książki i czasopisma.
A wszystko dzięki takim wydawnictwom jak:
Bullet Books, Kuźnia Gier, GRAmel, Fabryka Słów, Menhir, Portal i Sklep Gnom
Gdyby podliczyć wartość wszystkich materiałów uzbierałoby się kilka tysięcy złotych.
Więcej na temat:
DDGF
DDGF na Facebooku
Zapraszam również do strony tegorocznej (Like it!), mam nadzieję że będzie równie suto i syto: Dzień Darmowych Gier Fabularnych

Jeśli w roku 2010 wymieniano 15 gier w 15 minut, to 2011 należał do  erpegowych badgy.
W myśl zasady jesteśmy bardziej amerykańscy niż Amerykanie, butony do klap ramonesek/marynarek (nieodpowiednie skreślić) przyjęły się  tak jak w roku poprzednim 15 gier w 15 minut.

Karnawał blogowy RPG funkcjonuje sobie bardzo dobrze, powstał pierwszy Almanach blogowy, są spore szanse na kolejny (pamiętaj o głosowaniu do końca stycznia), obecną edycję prowadzę ja, a tematem jest Charakter i osobowość postaci.

Ja tymczasem znikam do pisania podsumowania - lista tegorocznych pozycji (angielskojęzycznych) zmieściła mi się w 117 stronicowym PDFie, także trochę tego jest. W Polsce parę kartek też uzbierałoby się.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget