Polteryzmy wiecznie żywe #1: Weseli redaktorzy

Nim upłynął  pierwszy tydzień roku otrzymaliśmy dwie wspaniałe nowiny z Fundomowego Centrum Rozrywki. Najsampierw dla immersji, proszę o rozluźnienie się za pomocą muzyki ilustracyjnej:
Nad wszystkim czuwa gospodarz domu...
A teraz proszę trzymać się mocno siedziska, bowiem Mistrz Bareja tego by nie wymyślił, a rollercoaster będzie zadni.
Pierwsza radosna nowina pojawiła się już w ostatni dzień upływającego roku i wzbudziła spore zainteresowanie, włącznie z wywołaniem mojego nicka do tablicy.
Podzieliłem się wieścią ze społecznością LzB* i tym samym myślałem że temat można uważać za zamknięty. Jednak informacja ta niesie tyle radości w serca młodzieży, że postanowiłem nie dać  sczeznąć jej ot tak.
Z przysłowiową "niekłamaną przyjemnością" prezentuję więc wzór dokumentu historycznego scalającego portal z vortalem. Mam nadzieję, że będzie on trwałą podstawą przyszłej twórczej współpracy pokojowej i zapoczątkuje wspólny fanowski wysiłek w walce o zjednoczenie bratnich działów.
Łelkom! Gutentag! Naschledano! Lejdis dżentelmen! 
Więc tak, mam zaszczyt powitać szanownych gości w imieniu kolektywu użytkowników vortalu składowego, czyli Portaru 4. 
To niesłychane wyróżnienie jest wyrazem uznania ze strony władz dla naszych dotychczasowych sukcesów i jednocześnie bodźcem do dalszych godnych uwagi osiągnięć na polu fandomowym! 
Chcę podkreślić, jako gospodarz tego vortalu, czyli Portaru 4, że naszą ambicją jest aby przykład promieniujący z tego miejsca, pod moim, czyli Stanisława Anioła kierownictwem, rozszerzył się na cztery części kuli ziemskiej! 
Jednocześnie podkreślam mazakiem, boldem i kursywą! 
Nie wolno Ci ani chwili wahać się czy masz zostać blogspotowym, wordpressowym niewolnikiem, czy też masz, chociażby za cenę swego życia, walczyć o zrzucenie nienawistnego jarzma, którego ohydę odczuwa nasz vortal czyli Porteru 4. 
Gdziekolwiek jesteś fanie! Wzywam cię w imieniu mego vortalu, czyli Portaru 4 byś podjął walkę z ciemiężcą.
Na vortalu składowym, czyli Portaru 4 tworzone są działy, których naczelne dowództwo obejmuje doświadczony bojowy redaktor Stanisław Anioł.
Tworzyć one będą na razie jednolitą formację erpegową, która w ramię w ramię z substytutosferą walczyć będzie za waszą i naszą wolność aż do zwycięstwa. Piórem i klawiaturą! 
I w związku z tym, tego i tak dalej co powiedziałem prawda... yyy... proszę o uroczyste przecięcie wstęgi. No... he, he, he, tak jest. No i teraz tego, że tak powiem i tak dalej, tradycyjnie no, chlebem i solą no.
Skoro już wywiązałem się z zeszłorocznych zawezwań, czas przejść do meritum i odnieść się do wczorajszej wiadomości zamieszczonej w dziale dziale lokującym Twittera w fandomie.
Mógłbym posłużyć się dwoma świętymi znakami: Ctrl+C i Ctrl+V i w GIMPie i stworzyć z tego kolejny odcinek Tetryków.
Mógłbym, jednak tego nie uczynię, bowiem wirtuozeria Redaktora Działu obezwładnia w całości i zacytuję ją w całości:
Wesoły tydzień się rozpoczyna!
W Dziale Książkowym rozpoczyna się Wesoły Tydzień – od dzisiaj do 12 stycznia w naszym dziale każdego dnia będą ukazywały się dwie recenzje. Zapraszamy do lektury!


Komentarze:
- Znaczy że co? Będziecie zamieszczać recenzje tak słabe że aż śmieszne? To moje pierwsze skojarzenie. Pytam się serio, skąd wziął się ten tytuł?  
- Z "Happy Hours", które choćby w pubach oznaczają fajne promocje etc.
- Dziękuję. Ciężko skojażyć tańsze drinki z recenzjami książek. 


W tej sytuacji jak to odrzekł Stanisław Tym zapytany o IV Rzeczypospolitą: tak mi się smiać chcę że nie mam już nic do dodania.

Pod pozornym płaszczykiem Happy Hour może w tym szaleństwie jest metoda? Może Redaktorowi Działu chodziło o przeniknięcie kultury masowej do kultury picia ?
Np. w każdej lokalnej putyce, pod sklepem czy na parkingu siedziałby Wuj Dobra Rada (musiałby on być uprzednio wyselekcjonowany przez samego Stanisława Anioła spośród tych którzy zostali na straży macierzy).

Hipotetyczny scenariusz promocji czytelnictwa w Polsce stworzony na potrzeby Działu Książkowego Parteru 4:
Okolice sklepu monopolowego. Nieogolony reprezentant grona indywidualistów zagaja:
- Ziomeczku poratuj złotóweczką...
Na ten czas Wuj Dobra Rada pod sklepem wyciąga za poły płaszcza Ulissesa:
-Owszem, użyczę Panu monety jednozłotowej, jednakowż zrelacjonuje mi Pan Pańskie odczucia z lektury jednej strony tejże książki. Reflektuje Pan?
Podejrzewam że dzięki tej inicjatywie pod sklepami wręcz zaroiłoby się od literatów.

Czy po Wesołym tygodniu będą kolejne wesołe inicjatywy, od których głowa się kiwa?
Sądzę, że tak. Działanie dla działania na Portaru 4 jest obecnie bardzo popularne, nie szukając daleko. Oto i inicjatywa przyznawania nagród za inicjatywy.


Dlatego spróbuję wybiórczo przyglądać się portryzmom i innym zdarzeniom. Dzięki nim można sięgać gwiazd parteru i patrzeć w świetlaną przyszłość, gdyż jak to rzekł Stanisław Anioł:  Schodzimy w dół, żeby się odbić.
I tym optymistycznym akcentem bardzo serdecznie Państwa pozdrawiam. Bardzo serdecznie.
I oczywiście z późno słowiańską "niekłamaną przyjemnością".* LzB - Ludzie z Bagien

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget