Znani i nieznani projektanci gier #2: Lewis Pulsipher

Lewis Pulsipher jest niezwykle barwną postacią w świecie gier. Zaczynał grać w gry planszowe ponad 50 lat temu, jest profesorem (historia dyplomacji i wojskowości). Zaprojektował pół tuzina gier (Sword & Wizardry i Britannica są jego autorstwa), napisał ponad 150 artykułów o grach, przyczynił się do wydania wielu książek o grach.
Plansza do gry Brytania

Współtworzył: Fiend Folio, Elemental Princes of Evil, był redaktorem Dragona. Napisał sporo wariantów do gry Dyplamacja, przeniesionej w ostatnich latach przez Paradox Inteactive na ekrany komputerów.

Obecnie wykłada projektowanie gier, nadal też tworzy gry planszowe i karciane. Pisze regularnie dla Gamasutry i Game Career Guide (wczoraj opublikowano jego wpis pt. Innovation in Game Design). W przyszłym roku ukaże się jego książka Game Design: How to Create Video and Tabletop Games, Start to Finish Serwis, ma być wydana przez Mc Farlanda.

Prowadzi dwa fenomenalne blogi, będące istną skarbnicą wiedzy dla projektantów gier.
Warto również zajrzeć na stronę Pulshiper Game, gdzie znaleźć można dodatkowe materiały i informacje do gier zaprojektowanych przez Lewisa.

Zastanawiające jest że sporo projektantów "starej daty"ma na koncie niewiele gier (aczkolwiek będących hitami)  i masę publikacji na temat gier.  Projektanci w okolicach trzydziestki, mają masę wydanych gierek i  ani oni, ani nikt inny na ten temat nie pisze...
Ilustracje pochodzą z serwisu Board Game Geek

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget