Steampunkowy Warhammer

O tym jak rozległe jest uniwersum Warhammera  można się przekonać dzięki projektowi Octavusa z forum Dakka Dakka.
Imperium zostało zatopione przez Morze Szponów, pozostałe kraje (po kataklizmie?) stopiły się w jednolitą całość, czyli Wielką Technologiczną Republikę - co zaobserwować można na powyższej mapie.

Koncept tak dużych zmian w świecie Warhammera, przenoszących je w czasy rewolucji parowej przeznaczony jest dla gry bitewnej, jednak byłbym wielce zadowolony gdyby ktoś zajął się szerzej tym projektem i zaadaptował go również do gry fabularnej.

To nie pierwszy i ostatni projekt szerokich zmian tego typu w Warhammerze. W siódmym numerze Portala ukazał się tekst pt. Nie będzie pluł nam Kislev w twarz, autorstwa Marcina Mortki. Opisał na kilku stronicach własnie wizję Polski w Starym Świecie. Sigmaryci ukazani tu byli jako niosący nam dobrą nowinę do kraju Pogan (tak jak to analogicznie było z Niemcami i Lechitami). Próbowałem nawet wskrzesić kiedyś projekt na forum Pff+, jednak wyszło tam to co zawsze wychodzi. Jeszcze inny patent na przeniesienie realiów Warhammera w okres II wojny światowej pojawił się również w Portalu i nazywał się WH 1940.

Wszystkie te projekty świadczą dobitnie jak inspirujące i nośne jest uniwersum świata wykreowanego ćwierć wieku temu i jaki olbrzymi potencjał w nim tkwi.
Jednak z drugiej strony też pokazują ograniczenia wynikające z restrykcyjnych praw autorskich, które to nie pozwalają twórcom na publikacje ich wizji konkretnych światów.

Na koniec przyznam że najchętniej zaprezentowałbym Wam całą galerię figurek ze strony Dakka Dakka, kronikarska powinność nakazuje mi Was skierować na tamtą stronę.
Moim zdaniem absolutnie fenomenalny pomysł.

Jeszcze jedna rzecz myśl ciśnie mi się do głowy, kiedy zobaczyłem ten projekt. Jak proste jest mieszanie konwencji i światów przedstawionych, a jak trudne jest inkrustowanie tychże światów szczegółami (co wielu Polaków myli z "realizmem").

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget