RPG w Peru


Dzięki Humberto Rotondo z RPG Peru udało mi się zdobyć nieco informacji grach fabularnych w kolejnym kraju Ameryki Łacińskiej. Wcześniej pisałem już o Meksyku, Brazylii, były też jednak kraje z innych zakątków świata jak: AustraliaAfganistan, czy Holandia.

Plakat reklamujący Faralcon
Największe skupiska graczy podobnie jak w innych opisanych krajach Ameryki Południowej znajdują się większych aglomeracjach, tutaj głównie w stolicy - Limie. Przez szereg lat w Peru nie tworzyli jakiejkolwiek społeczności - grywano w gry fabularne, jednak nie było żadnego przepływu informacji, stron, czy pism zajmujących się tą formą rozrywki.

Dopiero w 2001 powstała społeczność o nazwie Dragones del Sur, skupiająca graczy głównie ze stolicy Limy.
W niedzielę 11 grudnia bieżącego roku organizowali drugą edycję konwentu o nazwie Faralcon, na którym grano w takie gry fabularne jak: Calabozos y Dragones, Vampiro, Cthulhu, Leyenda de los 5 Anillos (czyli znane nam: Dungeons & Dragons, Wampir: the Masquarade, Zew Cthulhu i Legenda Pięciu Pierścieni).
W sierpniu odbył się się konwent z okazji dziesięciolecia Dragones del Sur. Mają na swoim koncie również sporo innych imprez w Peru.

Początkiem 2010 roku odnotowano spadek aktywności tamtejszego fandomu, a także sprzedaży wszystkich gier (w tym karcianych, strategicznych i planszowych) w jednym z większych sklepów o nazwie Game Zone. Jedynie niewielkie grupy  działały na niewielką skalę w internecie, a ludzie powrócili do grania w domach.
Tapeta  jednej z kampanii grupy RPG Peru osadzonej w realiach wiktoriańskich/ steampunkowych.
Koniec, końców w październiku 2010 utworzono kolejną prężną grupę - RPG Peru, której misją jest promowanie i wspieranie różnych gier RPG, tak aby przyciągnąć jak najwięcej nowych graczy (na mniejszą skalę zajmują się również grami strategicznymi). Generalnie starają się by hobby w Peru było bardziej dostępne, między innymi dzięki darmowym materiałom udostępnianym na licencji OGL.
Obecnie pracują nad grą fabularną super hero oraz settingiem osadzonym w prekolumbijskich realiach uwypuklającym mity Peru, zwłaszcza te inkaskie i prainkaskie.

Na ich stronie znaleźć można serię artykułów na różnorodne tematy związane z RPG, są też dwa odrębne komiksy: Las Intrépidas Aventuras del Hombre Gato i Tinytorc. Prowadzą podcast, hostowany przez RadioFan o nazwie Dados en la Mesa (Kości na tabeli), audycja trwa od siódmej do ósmej wieczorem (oczywiście czasu peruwiańskiego). Ostatnio popularny jest Pathfinder Role Playing Game, a sama grupa ostatnio grywa głównie w Pathfinder Society Organized Play w piątki, w sklepie Smart Game. Nie tak dawno temu wprowadzili do sprzedaży produkty Paizo licząc, iż odniosą one sukces również na peruwiańskim rynku.

Największy tegoroczny konwent jaki się odbył nazywał się Lima Comics - nie zabrakło tam  oczywiście RPG, które reprezentowali między innymi właśnie RPG Peru i ich  znajomi z Dragones del Surz.
Konwent nie odbiega od tych organizowanych u nas. Podczas trwania tej imprezy odbył się szereg uroczystości, konferencji, grano we wspomniany setting prekolumbijskii i grę o super bohaterach.


Galerie i albumy zdjęć RPG Peru:
Comics Lima
Sklep Smart Games
Pathfinder Society Home Game
Kingdom Comics
LARPy organizowane w Halloween: rok pierwszy i rok drugi

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget