Renowacja "Podróży na Księżyc"

Film po renowacji
Podróż na Księżyc (fr. Le voyage dans la Lune), niemy film z 1902 roku zostanie restaurowany. To pierwszy film science fiction (1902 r.), luźno  oparty o książki Z Ziemi na Księżyc Juliusza Verne oraz Pierwsi ludzie na księżycu H. G. Wellsa.
Pracowali nad tym przez 12 lat archiwiści z Lobster Films, the Groupama Gan Foundation for Cinema i Technicolor Foundation for Cinema Heritage. Za muzykę odpowiadać ma francuska grupa  Air.
Film informujący o pracach zamieściła stacja BBC News.


Film zaczyna się wyborem sześciu astronomów, którzy mają wziąć udział w ekspedycji na Księżyc. Po wyborze dochodzi do budowy pocisku i armaty. Zbudowawszy urządzenie, grupa naukowców zostaje wystrzelona w kosmos. Trafiają na powierzchnię Księżyca, a dokładniej – w oko satelity. Po wyjściu z pojazdu astronomowie zaczynają wiwatować na widok pozostałej w tyle Ziemi. Nad Księżycem przelatuje kometa. Naukowców obserwują inne planety i gwiazdy, mające ludzkie twarze. Burza śnieżna zmusza naukowców do skrycia się pod powierzchnią, gdzie znajdują dziwne rośliny. Następnie pojawiają się mieszkańcy Księżyca i biorą Ziemian w niewolę, zaprowadzając ich przed oblicze króla. Jeden z uczonych dotyka jednego z kosmitów czubkiem parasola, co powoduje wybuch i śmierć kosmity. Naukowcy uciekają ścigani przez tubylców. Jeden z nich upada i zostaje dogoniony, ale dotyka parasolem napastnika i dołącza do swoich kolegów. Naukowcy wskakują do rakiety w ostatniej chwili. Ostatni z naukowców, który nie zdążył dostać się do maszyny, własnoręcznie, za pomocą liny, przeciąga ja poza skraj księżycowego urwiska. Rakieta odbija się od Księżyca uciekając z satelity, żegnana przez wściekłe okrzyki mieszkańców Księżyca. Wkrótce pocisk woduje na Ziemi, na oceanie i zostaje wyłowiony przez statek.
Przed renowacją
Po renowacji
Przed renowacją
Źródło: TOR
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget