Podrobione karty Magic of the Gatering

Wizards of the Coast wniósł pozew do sądu federalnego przeciwko czterem firmom w Stanach Zjednoczonych, które sprzedawały podrobione karty do gry Magic: The Gathering kart. W pozwie WotC przeczytamy między innymi oskarżenie o "... wielokrotne i bezprawnie wytwarzanie, dystrybuowanie nieautoryzowanych reprodukcji kart kolekcjonerskich".

Ilustracja zdaje się wskazywać, ze w głównej mierze chodziło o podrabianie kart Black Lotus. która obecnie kosztuje nawet 4000 dolarów!.

W latach dziewięćdziesiątych kiedy w Polsce pojawił się boom na gry karciane, karta ta warta była około 100 $ (o ile mnie pamięć nie myli). Szczerze mówiąc już w tamtych czasach dziwiło mnie że w myśl porzekadła "Polak potrafi" nie powstają tego typu podrobione karty u nas. Wszak nagminnie sprzedawano wtedy podróbki markowego sprzętu, a na rynkach brylowały firmy pokroju: Panascanic, Pumo czy Sonyo, by nie wspomnieć o oryginalnych 501 spod Łodzi czy płytach i kasetach z MG Music.

Rozrzucone po całych Stanach Zjednoczonych firmy sprzedawały podrobione karty za pośrednictwem sklepów internetowych, zaś Wizards of the Coast zaangażował się w zakup sfałszowanych kart z tych firm.
Oskarżone w tej sprawie są następujące firmy:  MagicProxies.com, TheProxyGuys.com, Michigan MTGReplica, A BlindCat.
Pozew WotC wnosi o natychmiastowe zaprzestanie sprzedaży podrobionych kart oraz poniesienie wszelkich kosztów, odszkodowań, opłat i kosztów.

PS. Przyznam szczerze, że nie jestem osobą kompetentną w karciankach, różnica w cenie  jednak jest. Karta Black Lotus kosztuje 2 - 4 tysiące dolarów, zaś 24.99 $  opatrzona adnotacją Not tournament legal...(wg. cen z Star City Games).


Źródło i ilustracja: ICv2

Prześlij komentarz

To co żona.

@Lehr: Wygląda na to że robi to samo co inne karty kolekcjonerskie -pobiera pieniądze z Twojej karty/ portfela.

A poważnie masz w linku w tekście info http://sales.starcitygames.com/cardsearch.php?singlesearch=black+lotus

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget