Obcy - gra planszowa z Groteki


Sporym zaskoczeniem był dla mnie fakt że Groteka jeszcze działa. Ostatni raz wspominałem o Grotece, przy okazji gry Książę, którą kupiłem w 80' latach w ich siedzibie w Warszawie.


Jeszcze ciekawsze wydało mi się że Groteka bierze się za odnowienie gry z 1988 roku Obcy
Obcy – gra planszowa science fiction oparta na motywach filmu J. Camerona: Obcy - decydujące starcie. Gra autorstwa Artura Górskiego Motyla, z grafiką Jerzego Kurczaka, wydana została w roku 1988 przez wydawnictwo Gambit. Gracze wcielają się w członków załogi, których celem jest pokonanie Królowej chronionej przez Obcych, których zadaniem jest opanowanie bazy, a którymi steruje drugi gracz. Członkowie drużyny nie mogąc się dostać bezpośrednio w okolice Królowej zobligowani są do wykonywania różnego rodzaju misji, które pozwolą im na zwycięstwo. By rozpocząć je będą musieli jednak uprzednio zdobyć dyskietkę z oprogramowaniem komputera głównego. W tej grze o życie, będą musieli walczyć z czasem, który sprzyja wykluwaniu się coraz większej ilości obcych, ich metamorfozom w silniejsze osobniki zdolne do brutalnej walki.
za Wiki 

Źródła:
Wiki
Groteka
Groteka na Facebooku

Prześlij komentarz

To była całkiem fajna gra kooperacyjna. Uwspółcześniona graficznie może się dobrze sprzedać.

Ja nie wiem czy to będzie DIY na potrzeby Groteki Sebko, czy do sprzedaży. W każdym razie miło że odświeżają stare kotlety.

Miałem! :) niestety byłem za mały i głupi by pojąc zasady ;)

Ja pograłem Litohoro - pamiętam jednak że szału jednak jakiegoś nie było większego.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget