Kto stworzył grafikę do Realms of Atlantasia?

Nie tak dawno wspominałem o najbardziej realistycznym fantasy hearbreakerze pt. The Realms of Atlantasia: The Game Master's Bible. 550 stronicowy podręcznik czeka aż go przeczytam, a tu okazało się że o grze znowu jest głośno.

Flying Dragon
Na samym początku grą Johna Hollanda zainteresowało się sporo osób ze względu na reklamowanie jej jako najbardziej realistycznej gry fantasy. Były głosy i luźne komentarze że gra jest parodią, były i zarzuty wobec autora że ostatnią grą w jaką on grał było AD&D (prawdopodobnie 2 ed.). Teraz za sprawą czujnych użytkowników RPG.net okazało się, że tytułowa ilustracja zdobiąca podręcznik jest plagiatem. Niemiecki zamek Neuschwanstein jest  łatwy do rozpoznania (siedziba Drachenfelsa ponoć też była inspirowana tą lokacją) a i smok Gustavo Cabral też podobny..
O historii plagiatu dowiedziałem się ze tekstu Michaela Tresci z RPG Examinera. Niestety przez tysiąc postów na forum RPG Net nie chciało mi się brnąć.
Poczytam najrealistyczniejszy system.

Neuschwanstein 

PS. Pamięta ktoś nazwę systemu Artura Szyndlera, który miał powstać po KC ? Realizm Absoutny czy jakoś tak?

Prześlij komentarz

Te zamki sa zupelnie niepodobne.

Zreszta, walic okladke. On twierdzi, ze sprzedal 250 000 podrecnzikow!

Najbardziej realistyczny jest F.A.T.A.L - ma przetluszczanie sie wlosow oraz szerokosc i dlugosc odbytu (z dopiskiem - wazne przy gwalcie).

Ta grafika byla w serii Ishar zdaje sie tez.

http://www.castles.org/castles/Europe/Central_Europe/Germany/Neuschwanstein/MVC-780F.jpg Chodziło o tę ilustrację. Pewnie jest to jakiś lokalny ROL-A.Sz. skoro tyle sprzedał podręczników i grał w DnD2ed.. Ten smok faktycznie jest dziwnie znajomy... A o F.A.T.A.L.u nie słyszałem.
A tak przy plagiatach skoro jestem - Seji, jakbyś był w niebieskim fundomie, wiedziałbyś że Eclipse Phase to zrzyna z Nemezis Eclipse i vice versa. A twórcy dostali po Lotusie Eclipse i sądzą się z twórcami Lotusa z C64.

I nie zapomnij, ze to zrzynka z Eclipse planszowej oraz z Twilight Eclipse.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget