KONKURS Z WYDAWNICTWEM PORTAL


Zapraszam do kolejnego grudniowego konkursu z cyklu HO!HO!HO! O Choinka! Tym razem do wygrania jest Almanach Mistrza Gry pt. Skrót do R'lyeh, które ufundował dla Was Portal.


Wydawnictwa Portal nie muszę Wam przedstawiać. Skrótu do R'lyeh chyba również. By jednak blogerskiej powinności stało się zadość:
Wydawnictwo Portal - założone w 1999 roku w Gliwicach przez Ignacego Trzewiczka. Początkowo wydawało czasopismo Portal traktujące o grach fabularnych - obecnie wydawca Gwiezdnego Pirata. Wydawnictwo Portal wydało wiele produktów RPG jak systemy: Neuroshima (obecnie powstała edycja 1.5 tego systemu) wraz z dodatkami czy Monastyr, również wraz z dodatkami. Wydawnictwo publikuje też tzw. gry nowej fali jak: Frankenstien faktoria, Baron Munchausen, Władcy losu, De Profundis czy Droga Ku Chwale, a także gry karciane (Zombiaki, Machina, Saloon, Gody, Spadamy!, 51. Stan) i planszowe (Neuroshima Hex!, Stronghold, Prêt-à-Porter). Pod koniec roku 2006 wydawnictwo ruszyło z nową linią gier planszowych - Dobra Gra. Główną ideą linii jest wydawanie dobrych, tanich gier. Portal został również wydawcą czasopisma "Świat Gier Planszowych", redagowanego przez autorów bloga Games Fanatic. Obecnie niektóre z gier wydawnictwa zostały wydane za granicą: Frankeinstein faktoria - w Hiszpanii nakładem wydawnictwa Edge Entertainment (pierwsza polska gra fabularna wydana poza granicami kraju), a także De Profundis - w Anglii nakładem wydawnictwa Hogshead (tym samym stając się pełnoprawną częścią angielskiej serii New Style), w Hiszpanii nakładem wydawnictwa Edge Entertainment oraz w Niemczech, nakładem wydawnictwa Krimsus KK..

Skrót do R’lyeh to cykl artykułów Miłosza Brzezińskiego publikowany w latach 1997-99 na łamach pisma „Magia i Miecz”. Jest – obok „Jesiennej Gawędy” – najsłynniejszym, najgłośniejszym cyklem tekstów poświęconych RPG w Polsce. Miłosz Brzeziński sprowadził grozę na sesje RPG, nauczył jak straszyć, jak budować nastrój grozy w prowadzonych przygodach. Pod wpływem uroku „Skrótu do R’lyeh” znalazły się całe rzesze Mistrzów Gry i graczy, a jego echa pobrzmiewają do dziś. To seria, która przeszła do legendy. Wydany przez Portal „Skrót do R’yleh” jest kompilacją tekstów Miłosza Brzezińskiego – w jednym tomie zebrano wszystkie artykuły i w tej formie, ponad dziesięć lat po pierwotnym wydaniu na łamach „Magii i Miecza” trafia ponownie do fanów gier RPG w Polsce. Zbiór – podobnie jak w przypadku Jesiennej gawędy – posłowiem opatrzył Tomasz Z. Majkowski.


                                                          KONKURS                                                       
By wziąć udział w konkursie na sam początek trzeba zostać fanem strony Portal oraz Gier Fabularnych na Facebooku.

Kolejny krok wymaga Waszej kreatywności.
Chodzi o napisanie krótkiej przygody, sceny, charakterystyki postaci, lokacji, opisu przedmiotu lub artefaktu powiązanego z Mitami Cthulhu.
Warunkiem jest aby w tekście tym występowały słowa:  R'lyeh i Portal.

Może być to więc:
- bluźniercze wydawnictwo Portal publikujące mapy zatopionego R'lyeh,
- opis portalu, znajdującego się w podziemiach gliwickiego Rynku, prowadzący do zapomnianego miasta z monumentalnych cyklopich bloków kamienia, czyli R'lyeh,
- blok kamienia z portalu w  R'leyh, który skrzętnie ukrywa pewien wysoko sytuowany gliwiczanin
- Teczka z Wydziału X wraz z charakterystyką rosyjskiego imigranta Swiatitiel Ignatija, który ukrywa się w niedużym mieście na Ślasku przed Sektą Przenajświętszego Portalu z Krasnosybirska. Sekta zażywając pewien rodzaj grzybów odbywa podróże do tajemniczego miasta zwanego R'lyeh,

Proste?
Wszelkie inne formy literackie są mile widziane, aczkolwiek muszą w nich występować słowa: Portal i R'lyeh 

Konkurs trwa od dnia dzisiejszego, czyli od 20 grudnia do 20 stycznia (włącznie) przyszłego roku będziemy czekać na Wasze zgłoszenia.

Wyniki zostaną ogłoszone 21 stycznia na www.gryfabularne.blogspot.com, a najciekawsze prace zostaną opublikowane.
Wystarczy podesłać tekst na mój e-mail: borejko (małpa) gmail.com z dopiskiem Konkurs PORTAL Wszystko zrozumiałe, prawda? W razie wątpliwości proszę pytać, z chęcią odpowiem. Fundatorem nagród jest oczywiście Wydawnictwo Portal, a do wygrania wspomniany wyżej Almanach Mistrza Gry, czyli Skrót do R'Lyeh!


Prześlij komentarz

Trzewik został świętym?

Fejsbuk? Dziekuje, pasuje.

Akurat w tym przypadku nie jest to wymogiem.

Spoko. Jak będę miał czas po świętach to się sprężę i coś chyba skrobnę.

Lokalny patriotyzm Tobie nakazuje!

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget