HO!HO!HO! O Choinka! KONKURS: 25 LAT RPG PL

Konkurs jest banalnie prosty. Chodzi o napisanie prostej gry fabularnej w jeden miesiąc. Nieistotna jest objętość gry. Może być napisana na jednej kartce, a może być to podręcznik na miarę Pathfinder Roleplaying Game, zawierający się na kilkuset stronicach.
Istotne jest aby wyzbyć się wszelkich naleciałości z dzisiejszych gier i wrócić do korzeni. Zajrzeć na stronę Dreszcza zapoznać się z tą grą paragrafową, potem z artykułem Fantasolo, ale nie solo, w którym to Jacek Ciesielski wyjaśnia jak przerobić grę paragrafową na grę fabularną i napisać reguły takiej gry, na podstawie tych źródeł. Wymogiem jest aby stworzona w ten sposób gra posiadała następujące współczynniki: Siła, Zręczność i Szczęście oraz test SSSczyli test Sprawdzania Swojego Szczęścia.

Nagrodami w konkursie są:
  • Podręcznik Evernight ufundowany przez wydawnictwo Słusznie Niedoceniani Twórcy prezent zoo
  • Mocno sfatygowana strona z tekstem Jacka Ciesielskiego z Razem: Fantasolo, ale nie solo. Strona ma wartość wyłącznie sentymentalną, ząb czasu srodze ją pokiereszował
  • Pisma Fantazyn nr. # 4 i #5 ufundowane przez Redaktora Naczelnego tegoż periodyku 
  • Pismo Masz Wybór nr. #5 ufundowane przez redakcję pisma i strony Masz Wybór
Konkurs trwa do 06.01.2012 roku (włącznie), tak więc jest sporo czasu. Wyniki zostaną ogłoszone tutaj na www.gryfabularne.blogspot.com, zaś najciekawsze teksty również tutaj opublikowane. Wystarczy podesłać tekst na mój e-mail z dopiskiem "Konkurs 25 lat RPG w Polsce".
Myślę, że wszystko jest zrozumiałe, w razie wątpliwości proszę pytać.
Powodzenia !!!

Pomocne linki: 

Prześlij komentarz

"Portal Gry Fabularne organizuje konkurs o nazwie: HO!HO!HO! O! Choinka! 25 lat gier fabularnych w Polsce!"
http://valkiria.net/index.php?area=1&p=news&newsid=34475

Zostales Portalem. Kiedy Plus? ;)

To nie pierwszy raz Seji. Najsampierwszy był R@l, ale pisano również o vortalu tematycznym -ogólnie dużo tego, najbardziej jednak lubię per "niepełnosprawny blog".

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget