Alephtar Games w roku 2012

Alephtar Games to mało znane w Polsce wydawnictwo, odpowiedzialne za sporo quasi historycznych settingów do RuneQuesta, HeroQuesta i przede wszystkim BRP.
Paolo Guccione z tej firmy opublikował wczoraj wpis z zapowiedziami na rok przyszły.

Okładka settingu Rome
Najbardziej znanym opracowaniem tego wydawnictwa jest chyba Rome: Life and Death of the Republic (Imperium Romanum, czyli suplement do Basic Role Playing nagrodzony Silver Ennie w 2010 roku). Kolejne settingi łączące historię z magią to np. The Celestial Empire (chińskie Imperium), Stupor Mundi (czasy rządów Fryderyka II Hohenstaufa), Merrie England (średniowieczna Anglia z Robin Hoodem etc. - kilka dni temu pojawiła się wersja rozszerzona i poprawiona), Crusaders of the Amber Coast (Ryga, Litwini, Prusy XII-XIII w. - szeroko omawiał ten setting Smartfox na swoim blogu: Lisia Nora).
Alephatar Games są też twórcami takich pozycji takich jak Aegis (czerpie inspiracje z jRPG), Namelles Streets (urban fantasy), Dragon Lines i innych.

Plany dotyczące rozwoju wydawnictwa napawają optymizmem, bowiem wszystkie pozycje jakie ukażą się w roku 2012 będą do wykorzystania w Fantasy Grounds.
Cieszy fakt, że firma szuka możliwości rozwoju pośród nowych platform i technologii i urządzeń przenośnych. Mnie osobiście martwi (bom opurtunista!) dominująca rola Fantasy Grounds na rynku gier fabularnych i marginalna podobnych programów open source.
Lista gier dostępnych w Fantasy Grounds 

Takie są prawa rynku, a Alephatar Games podobnie jak Chaosium  ma jasno określone cele, czyli planują przenosić wszystkie swoje produkty do wersji elektronicznych (o czym Guccione obszernie wspomina w zapowiedziach na rok 2012).
Nadchodzą czasy eRPGowo e-wykluczonych?

Wydaje mi się, że dzięki tym zapowiedziom wyłania się dosyć ciekawy model sprzedaży produktów na najbliższe lata.

Oto co pojawi się w wersjach dla Fantasy Grounds i w formatach elektronicznych w nadchodzących miesiącach:
  • Styczeń 2012 - Veni, Vidi, Vici 
  • Luty 2012 - Kidnapping in al-Halisa 
  • Marzec 2012 - Aegis 
  • Marzec lub kwiecień 2012 - Crusaders of Amber Coast 
  • Kwiecień lub maj 2012 - Whitlingthorpe Campaign

Zupełnie nowym produktem zapowiedzianym na czerwiec przyszłego roku ma być Zone - postapokaliptyczny setting do BRP, zaś na Boże Narodzenie pojawi się inna nowość - Mecha BRP.
Źródło: Alephatar Games

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget