Zostań głównym bohaterem swojej gry!

Każdy chciałby zabić sobie Borejkę choćby na ekranie, prawda? Albo rzucać podręcznikiem do Rabatki, zabijać szubrawców z WotC, podbijać rynek RPG, za bonusy kupować szampony i drogie spodnie z bazaru. Lub eksterminować trolli z Partergeistu i Bossów z Wydawnictw RPG. To już możliwe, trzeba mieć tylko nieco gotówki.
Abdel Bounane, założyciel Amuse Me przegląda obiekty,
 które będą użyte do stworzenia gry w oparciu o życie klienta
Usługa, którą zainicjował kilka tygodni temu Abdel Bounane sprawia, iż gry wideo stają się indywidualnym, luksusowym towarem komercyjnym.
W jaki sposób?
Firma Amuse Me oferuje nam udział w tworzeniu własnych gier o żądanym przez nas modelu gry np. o naszym życiu. Sami w tej grze ustalamy przeciwników, scenariusz i tym podobne szczegóły.
Mamy więc do czynienia z czymś bliższemu sztuce,  autor tekstu w New York Times nawet porównuje taką grę do własnego portretu.

Amuse Me oferuje trzy poziomy konfiguracji tworzonych "na życzenie" gier wideo
Podstawowy poziom personalizacji oferuje sześć gier, w których można cyfrowo dostosować twarze, stroje, tła i różne akcesoria głównych bohaterów. Opłata wynosi 20 €, za jeden zmodyfikowany element.
W drugim poziomie personalizacji gry, klienci wybierają spośród 10 projektantów, którzy oferują bardziej wyrafinowane gatunki gier tworzone od podstaw dla klienta. Koszt od 1000 € do 10.000 €,  wymaga sesji roboczej z klientem od dwóch godzin do pół dnia.
Trzeci poziom - opcji deluxe (art game) - składa się z konieczności zatrudnienia wybitnych artystów i kosztuje nawet 50 tysięcy euro.
Przykładowo jedną z realizacji Amuse Me była gra w ktorej matka klienta walczyła z greckim premierem Georgem Papandreou.
Kto nie dysponuje odpowiednim budżetem, zmuszony jest robić to sam, przykładowo za pomocą Make MMO.

Ilustracja: Facepunch.com
Źródło: Antyweb

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget