Wyimaginowane gry Chrisa Batemana

Serwis Gamasutra opublikował skróconą wersję pierwszego rozdziału nowej książki Chrisa Batemana pt. Imaginary Games. "Skrócona wersja" to sześć stron na Gamasutrze, jednak warto przyjrzeć się temu tekstowi.

Znów pada odwieczne pytanie "Czy gry są sztuką?". Okazuje się że z punktu widzenia filozofii sztuki to pytanie może być postrzegane odmiennie. I od tego punktu Chris Bateman rozpoczyna swoje rozważania w książce, nie ograniczając się tylko do gier wideo, ale i gier planszowych, gier kolekcjonerskich i karcianych takich jak Pokemon i Magic: the Gathering i gier fabularnych jak Dungeons & Dragons.
Chris Bateman jest filozofem, projektantem gier i autorem kilku książek dotyczących gier. Obecnie prowadzi firmę International Hobo, oferującą kreatywne doradztwo w zakresie projektowania gier, narracji itp. Chris projektował gry przez piętnaście lat, początkowo tradycyjne gry role-playing, po ukończeniu studiów magisterskich (Artificial Intelligence/Cognitive Science) przeniósł się do cyfrowej rozrywki. Był głównym projektantem takich gier jak: Discworld Noir, Ghost Master, Heretic Kingdoms: The Inquisition i Play with Fire, a także pracował przy kilkudziesięciu innych grach dla dużych wydawców.
Skrócony pierwszy rozdział książki Imaginary Games na Gamasutrze, książka w wersji elektronicznej na Amazonie kosztuje ponad 11 dolarów, zaś w wersji papierowej ponad 20.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget