WFRP: Ćwierć wieku ponurych przygód!

25 lat temu ukazał się podręcznik do Warhammer Fantasy Roleplay. 10 lat temu powstało najciekawsze forum poświęcone tej grze o nazwie Strike to Stun. Z tej okazji przypomnę zamierzchłą wypowiedź Greame Daviesa dotyczącą procesu powstawania tej gry.


Od siebie dodam że Warhammer Fantasy Roleplay wywodzi się najprawdopodobniej z zeszyciku Blood bath at Orc's Drift, o czym wspominałem w poście sprzed dwóch lat, tworząc Indeks angielskojęzycznych publikacji Warhammer Fantasy Role Playing. Warto tam zajrzeć, by zobaczyć jak wygląda kolekcja mojego znajomego w oryginalnej wersji, utrzymana w idealnym wręcz stanie.

Kilka innych ważkich dat:

  • 18 lat temu ukazała się nieoficjalna polska wersja podręcznik do WFRP wydana przez klub Cytadela (w tym miejscu więcej na ten temat)
  • 17 lat temu ukazał się podręcznik do WFRP w polskiej wersji językowej 
  • 10 lat temu założono forum Strike Stun  (20 września 2011). Jeśli lubisz Stary Świat powinieneś koniecznie odwiedzić to miejsce (o ile eszcze tego nie zrobiłeś).
  • 6 lat temu ukazała się druga edycja WFRP


Kompletne spisy wszystkich pozycji do WFRP znajdziecie w obu indeksach:A poniżej fragment wywiadu dotyczący procesu powstawania Warhammera, przeprowadzony przez Artura Marciniaka na łamach Magii i Miecza w 1997 roku.
Powiększ

Prześlij komentarz

a o 3 edycji mocium biała-pan zapomniała? :>

Borejko słusznie nie dostrzega trójki. Przecież to nie RPG.

Repkinhio mówi wam veto!

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget