Skyrim: Echa Hrothgar # 5

Wieści dotyczące gry Skyrim

Dla wszystkich fanów serii The Elder Scrolls data 11.11.11 była zdecydowanie najważniejszym dniem roku - po długim oczekiwaniu doczekaliśmy się wreszcie premiery Skyrim!
Towarzyszył jej istny wysyp recenzji, które - co było do przewidzenia - były niezwykle pozytywne. Największym z wyróżnień była bez wątpienia idealna nota (40/40) wystawiona przez japoński magazyn Famitsu - jest to pierwszy przypadek w wieloletniej historii pisma by ocenę taką uzyskała gra nie pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni!
Czytaj Recenzje Skyrim

Patrząc na ton recenzji nie może dziwić, że TES V startuje w dorocznym plebiscycie Video Game Awards - jako kandydat na grę i RPG roku. Wspomnieć tu można o polskim akcencie - Wiedźmin 2 ma szansę (choć patrząc na konkurencję niewielkie) na pecetową grę roku.
Czytaj Skyrim grą roku!
Oczywiście nie oznacza to, że mamy do czynienia z grą idealną - jak przystało na tytuł Bethesdy, Skyrim obarczone jest sporą dawką bugów i problemów - od takich które wywołują śmiech, aż po takie które uniemożliwiają ukończenie (a nawet uruchomienie!) gry. Pierwsze dwa patche zostały już przygotowane, ale nadal łatwo natknąć się na jakąś nieprzyjemną niespodziankę. Kilka porad związanych z najczęstszymi problemami stricte technicznymi znajdziecie na naszej stronie.
Bugi i problemy techniczne to nie jedyne przeszkody jakie mogą stanąć na naszej drodze - także gdy nie napotkamy żadnych tego typu problemów możemy zaciąć się na jakimś zadaniu. By pomóc Wam w waszych zmaganiach zaczęliśmy przygotowywać solucje do dostępnych w Skyrim zadań - na pierwszy ogień poszedł wątek główny. Oczywiście nie jest to jedyna rzecz, w której pomóc może lektura naszego działu poświęconego TES V - jednak dostępnych tam materiałów jest zbyt wiele, by je tu wypisywać. Zadania z The Elder Scrolls V: Skyrim

Choć nie wiemy jeszcze kiedy doczekamy się edytora Creation Kit (jak zwie się skyrimowy odpowiednik Construction Set znanych z poprzednich TESów), nie przeszkodziło to fanom w tworzeniu pierwszych modów. Choć na rozbudowane questy nie możemy jeszcze liczyć, baza SkyrimNexus wzbogaca się codziennie o kolejne pliki.

Z okazji premiery gry ogłosiliśmy konkurs, w którym do zdobycia były trzy egzemplarze gry. Zainteresowanie było spore, a najlepsze prace - zarówno te nagrodzone, jak i kilka wyróżnionych - opublikowaliśmy na stronie. Na szczególną uwagę zasługuje instrukcja opisująca, jak stosunkowo niewielkim nakładem sił i środków stworzyć sobie własny hełm Dovahkiina.
Wielki konkurs Skyrimowy
A skoro o konkursach mowa... Być może pamiętacie, że jeszcze w lutym Bethesda ogłosiła, że osoby, które urodzonemu 11.11.11 dziecku nadadzą imię Dovahkiin będą dożywotnio otrzymywać darmowe egzemplarze gier studia. Jedna para postanowiła skorzystać z okazji - na świat przyszedł więc Dovahkiin Tom Kellermeyer. Rodzicom gratulujemy, dziecku... niekoniecznie.
Kończąc, cofnijmy się na chwilę do ostatnich dni przed premierą gry - Bethesda wypuściła wtedy serię czterech podcastów poświęconych różnym etapom prac nad Skyrim: concept artach, udźwiękowieniu, animacjach i tworzeniu świata.
Każdemu z nich towarzyszył krótki film powiązany z danym zagadnieniem.

Te Echa zakończymy swoistym kącikiem melomana. Jeśli bowiem komuś przypadła do gustu muzyka skomponowana na potrzeby gry, za jedyne 30$ (plus koszty wysyłki) może sobie zamówić czteropłytowy soundtrack - jeśli zrobicie to przed świętami, Wasz egzemplarz opatrzony będzie autografem kompozytora.
Elder Scrolls V: Skyrim 4 CD Set

Poniżej zaś znajdziecie kolejne skyrimowe dzieło Harry'ego Partridge'a, theme song Skyrim nagrany przez naszych braci ze wschodu, a nawet fanowską wersję jednej z pieśni granych przez skyrimskich bardów. Życzymy Wam miłego słuchania!

Autor: Karpik

Portal Clockwork City to społeczność graczy skupiona wokół gier z serii The Elder Scrolls. Jeśli jesteś zainteresowany którąkolwiek częścią tej serii, jej światem lub rozszerzeniami do tych gier koniecznie powinieneś odwiedzić Clockwork City.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget