Najbardziej realistyczne fantasy RPG: The Realms of Atlantasia: The Game Master's Bible

The Realms of Atlantasia: The Game Master's Bible reklamowana jest przez jej autora jako najbardziej realistyczna gra fabularna.


John Holland, który jest autorem tego blisko 550 stronicowego podręcznika wypowiadając się na temat swojej gry stwierdza, iż w jego grze łuki są mniej przydatne podczas deszczu, zbroje rdzewieją, a konie umierają, jeśli się o nie nie dba. Bronie i pancerze oczywiście niszczą się  trakcie walki. Podobnie jak w prawdziwym życiu postacie graczy nie znajdą w sklepach wszędzie tych samych towarów i w tych samych cenach. Dodatkowo wpływ na ceny mają jeszcze kursy walut.
W grze istnieje 900 zaklęć przypisanych ośmiu szkołom magii i ośmiu świątyniom. Spośród 52 potworów wprowadzone w grze, 44 z nich są unikatowe i niespotykane dotychczas w innej grze. Karta postaci to zaledwie osiem stron A4.
Podręcznik dostępny jest w formie ebooka (3.99$) i w wersji drukowanej (44.95 $). Grę zakupić można na oficjalnej stronie internetowej gry i Amazonie.

Prześlij komentarz

w jego grze łuki są mniej przydatne podczas deszczu, zbroje rdzewieją, a konie umierają, jeśli się o nie nie dba.

A za przeproszeniem nie myte picze sklepem rybnym jadą. Zainspirowany tymi niebywałymi przykładami realizmu w RPG od dziś będę obniżał charyzmę moim kobiecym BG za brak stosownych deklaracji. ;)

A jak jakaś postać przez cały dzień w świecie gry ani razu nie zadeklaruje, że idzie za potrzebą, to też pojadę po współczynnikach do czasu opróżnienia pęcherza, tudzież jelit (to jak wyjdzie pow. 17 na K20 z uwzględnieniem pięciu modyfikatorów).

Zapomniałem dodać. 18 lat tworzona gra była, jej autor jednak nie odpowiada na moje e-maile. Zadzwoniłbym doń acz drogo. Niemniej jednak zamierzam kupić "owo cóś".

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget