Anne Inez McCaffrey R.I.P.

W wieku 85 lat w poniedziałek 21 listopada w swoim domu w Irlandii zmarła Anne McCaffrey, autorka wielu popularnych książek fantastycznych.
Anne Inez McCaffrey (ur. 1 kwietnia 1926, zm. 21 listopada 2011) – amerykańska pisarka science fiction oraz fantasy, najbardziej znana z cyklu Jeźdźcy Smoków z Pern. Anne McCaffrey urodziła się w Cambridge (stan Massachusetts), jej rodzicami byli George Herbert McCaffrey i Anne Dorothy McElroy McCaffrey. Studiowała filologię słowiańską w Radcliffe College. Wyszła za mąż w 1950 roku i ma trójkę dzieci: Alec Anthony (ur. 1952), Todd (ur. 1956) i Georgeanne (ur. 1959). Rozwiodła się w 1970 roku, po czym wyemigrowała do Irlandii. W roku 1968 napisała opowiadanie Weyr Search, inicjujące opowieść Jeźdźcy Smoków z Pern (tytuł oryg. Dragonriders of Pern), za którą otrzymała Nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. To była pierwsza tego typu nagroda przyznana kobiecie za literaturę science fiction. Napisała również trylogię o śpiewaczce kryształu, Killashandrze Ree, członkini elitarnego związku zajmującego się wydobywaniem ballybrańskich kryształów. W tej serii ukazały się: Pieśń kryształu, Killashandra oraz Kryształowa więź. W 2005 roku, na uroczystości rozdania nagród Nebula, Anne McCaffrey została uznana za 22. Grand Master przez Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy SF i Fantasy. W ostatnich latach życia mieszkała w County Wicklow w Irlandii.
Zdjęcie i info: Wikipedia

Z Jeźdźcami smoków zapoznałem się za sprawą powieści drukowanej w Fantastyce. Potem przeczytałem jeszcze kilka części, jednak już smoki nie rozbudzały już tak wyobraźni jak za małolata.
Młodszym Czytelnikom wyłuszczę jak wyglądały ówczesne powieści w Fantastyce. Otóż sam środek miesięcznika zadrukowany był w formacie A5, strony te usuwało się i potem zszywało. Na ostatniej stronie znajdowała się okładka, którą doszywało się do takiego Do It Yourself paperbooka i czytało.
Niestety Jeźdźcy Smoków, które w ten sposób przeczytałem nie zachowały się, mam Zelaznego, Norton i Wolfe'a jednak McCaffrey się nie uchowała. Przepadły pewnie za koble, resoraka lub zwrotnicę do H0.
Pierwsze kilka wyników z Google dotyczące RPG w świecie Pern:
PBM, zręby gier osadzonych w świecie Pern: www.pernrpg.com/ www.arolosweyr.co.uk/ http://argentumweyr.2ya.com/.


Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget