Sensacja i Przygoda: Sowiecki człowiek-małpa

Kolejny tekst z Ahistoria, który wprost prosi się o to by przenieść go do Sensacji i Przygody. Pomysły nasuwają się same, także nie będę wyręczał Mistrzów Gry, a odeślę tylko do tekstu Ziemowita Szczerka.

Niezależnie od wszystkiego – ideą hybrydy człowieka i małpy owładnięty był radziecki naukowiec Ilia Iwanowicz Iwanow, i to jeszcze za czasów carskich. Co ciekawe, udało mu się zainteresować projektem paryski Instytut Pasteura, w którym wtedy pracował. Po rewolucji próbował zyskać poparcie – w tym finansowe – radzieckiej Akademii Nauk. Udało się. Związek Radziecki, choć ledwie jeszcze stał na nogach a wątłą ekonomię próbował jeszcze niedawno leczyć NEP-em, wypłacił Iwanowowi całkiem wtedy sporą sumę: 10 tysięcy dolarów. Iwanowicz wraz z synem (też Ilją) rozpoczęli badania. Najpierw w Ameryce Południowej, później w Afryce. Przez wiele lat próbowali sztucznie zapłodnić szympansy ludzkim nasieniem. Plotka głosiła, że nasienie miało należeć do nich. Gorąco zaprzeczali. Podobno już w Gwinei Francuskiej chcieli odwrócić mechanizm i zapłodnić ludzkie kobiety małpią spermą, ale francuskie władze kolonialne nie chciały wydać zgody na taki eksperyment. Zgodę uzyskali dopiero w radzieckim Suchumi, ale jak na złość – zabrakło tam małp zdolnych do rozrodu. W czasie, gdy Iwanow na nie czekał – popadł w niełaskę we własnym instytucie, który jego krytykę poniósł do radzieckich władz. Zesłano go do Ałma-Aty, gdzie po dwóch latach zmarł.

Źródło i fotografia: Ahistoria 


Towarzysz Jurij Małpolud
Ranga: Doświadczony (25 PD)
Cechy: Duch k6, Siła k8, Spryt k6, Wigor k8, Zręczność k8 Umiejętności: Odwaga k6, Pływanie k4, Przetrwanie k8, Rzucanie k4, Skradanie k6, Spostrzegawczość k6, Tropienie k8, Walka k8 Charyzma: -2; Tempo: 6; Obrona: 8; Wytrzymałość: 6
Zawady: Analfabeta, Odszczepieniec,
Przewagi: Akrobata, Tropiciel, Zamaszyste cięcie
Sprzęt: Maczuga (Si+k6; Obrona +1, odległość +1), torba z radziecką gwiazdą pełna przydatnych rzeczy
Języki: rosyjski, małpi zaawansowany

Prześlij komentarz

Hardkor. Młot i banan zamiast sierpa.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget