Romuald Pawlak [Pisarze o RPG]

Lubię gry RPG, chociaż sam w nie nie grywam. Uczestniczyłem w paru sesjach - i było to pouczające doświadczenie (nie pamiętam ich nazw, ale np. jedna z sesji to było coś z detektywem w realiach Ameryki początku XX wieku). Ja piszę, patrzę więc na gry i sesje jak na "pisanie na żywo". Kreowanie czegoś. Bo wszystko dzieje się w czasie rozgrywki, wcześniej nie ma nic, a w trakcie rodzą się i ciekawe zachowania, i jakaś narracja - dokładnie to, co w czytelniku, gdy sięga po książkę, która przykuje jego uwagę.
Stąd nie dostrzegam w grach zagrożenia dla literatury - to po prostu inna forma szukania przyjemnego spędzenia czasu niż lektura książki. Też ważna. Szanuję wiedzę niektórych graczy, w danej tematyce często większą niż posiadają autorzy książek :)
Generalnie RPG to dla mnie także gra wyobraźni, coś ciekawego - i może gdybym nie pisał, byłbym namiętnym graczem :)
 Romuald Pawlak
[review] (ur. 13 maja 1967 w Sosnowcu) – polski pisarz, autor książek fantastycznych oraz dla dzieci. Debiutował w 1987 roku w czasopiśmie Na Przełaj opowiadaniem Deborah i stukający wiatr. W latach 90. współpracował z magazynem "Fenix". Publikował również w "Nowej Fantastyce", "Magii i Mieczu", "Clicku! Fantasy" oraz "Science Fiction", a także w "Gazecie Wyborczej". W roku 2003 nakładem Agencji Wydawniczej Runa ukazała się jego pierwsza powieść - Inne okręty, alternatywna historia podboju Ameryki Południowej, zaś w 2004 druga, dziejąca się w średniowieczu, Rycerz bezkonny. W roku 2005 wydał trzecią książkę, w Fabryce Słów - Czarem i smokiem, otwierającą cykl o przygodach pewnego maga oraz jego smoka, który jest rozsadnikiem chaosu. Drugi tom tej opowieści, Wojna balonowa, ukazał się w maju 2006 roku, zaś cykl zamyka wydane w czerwcu 2008 roku "Smocze gniazdo". W listopadzie 2006 Fabryka Słów opublikowała zbiór jego opowiadań serio pt. Wilcza krew, smoczy ogień, łączących historię z fantastyką, a w rok później zbiór opowiadań humorystycznych, "Bo to jest wojna, rzeź i rąbanka". W roku 2007 wydawnictwo Red Horse opublikowało powieść obyczajową z elementami fantastycznymi, "Armię ślepców". W dorobku autor ma też powieści dla dzieci, "Miłka z Czarnego Lasu" (Powergraph 2007), która zdobyła nagrodę IBBY w kategorii Książka Roku 2008 dla dzieci. Ukończył pracę nad jej kontynuacją, "Jarzębinowym Potworem". W 2009 roku została wydana pierwsza część cyklu poświęconego dzieciom z pewnego osiedla, który otwiera książka "Czapka Holmesa" (Akapit Press). W roku 2010 ukazała się książka o nastoletniej wampirzycy "Lena w chmurach" (Akapit Press) oraz "Cabezano. Król karłów" (Videograf II), w której główny bohater jest zbyt duży, jak na karła, zbyt niski, aby być człowiekiem [/review]

Zdjęcie pochodzi z serwisu Katedra, z wywiadu przeprowadzonego przez Agnieszkę Kawulę z Romualdem Pawlakiem 
Informacje o Romualdzie Pawlaku zaczerpnięte zostały z zasobów Wikipedii.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget