k1000 słów na niedzielę #5

Początek września przyniósł wiele progresywnych zmian na rynku RPG. Trochę grochu z kapustą się wkradnie, jednak może uda się przywrócić zapomniany cykl. I tu trzeba zacząć od ofensywy i szturmu gier fabularnych na froncie zachodnim i wschodnim.


Oto wydawca, który kpił z osób wydających gry za darmo (a potem sam takowego czynu dokonał) obniżył o 50% cenę swojego sztandarowego produktu, którego nazwy nie wymienię, bowiem lepiej sprzedaje się od Dungeons and Dragons. Obniżył, acz nie obnażył się ilu egzemplarzy cena jest obniżona. Jednego lubo dwóch? Tysięcy?
To nie wszystko. Szef najprężniejszego wydawnictwa pławiący się w szamp@nie Sowietskoje Igristoje znów zatrudnia i płaci, tym razem copywriterom. Kiesko wyszło mu z tekściarzami, nie wyszło mu z zapytaniem ofertowym do raportowania o jego grze, czas na pisanie tekstów dla jego wydawnictwa. Fantasy Flight Games uczyniło to samo czując oddech polskiej konkurencji rozkładającej na łopatki WotC .
Ciekawe czy pozwą lidera polskiego rynku, by mogli się oczyścić z plagiatu angażowego?
Reklama
 P+
Pojawiła się nowa innowacyjna gra indie "bardzo prostych, lecz twardych i bezlitosnych zasadach."
Wersją alpha trwa do końca września, betatesty zaczną się w październiku i potrwają do nowego roku. W 2012 roku ma pojawić się pełna wersja 1.00. Oto fragment zasad:

Zadania muszą wymagać wysiłku, cierpliwości i wykorzystania woli, w przeciwnym wypadku gra nie ma sensu, ale o tym chyba każdy wie.
Przykładowe zadania główne:
  1. Do końca miesiąca nie będę jadł w fast-foodach. 
  2. Do końca miesiąca nie będę pił alkoholu. 
  3. Do końca miesiąca nie zaciągnę się żadnym dymem. 
  4. Codziennie przez cały miesiąc będę ćwiczył swoją sprawność fizyczną. 
  5. Codziennie przez cały miesiąc będę czytał co najmniej 50 stron jakiejkolwiek książki. 
Za wykonanie takiego zadania dostajesz XP równie ilości dni, w których realizowałeś swój plan. Można sobie wyznaczyć zadanie o tzw. poziomie MASTER, które jest wręcz awykonalne np. MASTER- przez miesiąc nie będę używał w mowie i piśmie słów powszechnie uważanych za wulgarne. Za wykonanie takiego zadania możesz przyznać sobie 2 razy tyle XP, co w przypadku zadania głównego.
Reklama
 P+
Nie wiem jak to się stało ale udało mi się schrupać całego Schaboszczaka. O, w tym miejscu. Sadzę że nawet weganie będą go chrupać wraz ze mną, bowiem warto już za sam cytat zastępcy redaktora naczelnego Gamers Zone. I to się dzieje już cyklicznie od dwóch lat!
Przypomina kliszowe dzieła wczesnego beacona, jeszcze z czasów przedMacowych.
Po prostu, gatunki się zmieniają, a najbardziej dotyka to erpegi. Jeszcze do niedawna gry fabularne i rpg stanowiły to samo. Teraz należy się zastanowić – czy słusznie? Dla mnie w rpg liczy się rozwój postaci, świata i fabuły. Walki mogą być nieliczne, krótkie i nieciekawe, ale ulepszanie umiejętności bohatera ma mi dostarczać co poziom kolejnych dylematów, czy lepiej pójść w machanie mieczem czy perswazję. Dokonywane wybory mają mieć na mnie wpływ, mają dostarczyć mi bólu głowy. Chcę godzinami rozmyślać, czy zrobiłem dobrze ratując Pana X, a nie Panią Y. RPG to także świat. Gadające smoki, inteligentne trolle, ożywione kościotrupy czy zaklęte w zwierzęta księżniczki. A gra fabularna? Dla mnie to nie jest gatunek. Fabularny może być i fps, i przygodówka, i inne cudo. Wystarczy, że będzie miało ciekawie opowiedzianą historię. Jak choćby Alpha Protocol, który dla mnie jest fabularną skradanką, a nie erpegiem. Dlaczego?

Wytłuszczenie moje, całość zaczerpnięta z blogu Schaboszczak i tekstu Przepis na dobre erpegie

Reklama
 P+

Znany i ceniony Pan lucek rozpoczął trasę koncertową na przystankach komunikacji miejskiej. Co więcej otworzył konkurencyjny dla Khakiego program tv inspirowany Voice of Poland.

USUNIENTO VIDEŁO!
SZUKAJ SAM...

Warstwa tekstowa ociera się o znany przebój NAS pt. Moblizacja. Skoro jesteśmy już przy Panu Prezenterze to trafił on na listę sędziów Pucharu Mistrza Mistrzów na rok 2011. PMM 2011 jednak najprawdopodobniej pierwszy raz będzie anulowany, ponieważ do składu sędziowskiego nie trafił Redaktor Nadnaczelny P+lterosfery. Do rozkminiających dołączył bielszczanin, albo i był. Kogoś takie tytuły jeszcze obchodzą, skoro Kłentonówką w tym roku zainteresowane było małowiele osób?
Pozdro szejset!

Prześlij komentarz

Borejko, ja znam tych gości z Sory. Oni są podziemni, jak Ty ich linkujesz, to pewnie też ich znasz (szacun) albo robisz to wbrew ich woli - a wtedy Cię zabiją, jak Ełrofejmusa. Zobaczysz.


l.

Eee... zupełnie nie o to mi chodziło :-)

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget